Lietuvoje

2018.06.19 17:49

Po Kybartų skandalo įkalinimo įstaigas atidžiau stebės kriminalinė žvalgyba

LRT.lt2018.06.19 17:49

„Absoliučiai nepriimtina situacija, kai nuteistieji nesilaiko įstaigos vidaus tvarkos taisyklių, o įstaigų darbuotojai neužtikrina nuteistųjų priežiūros“, – po incidento Kybartų pataisos namuose sako Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis. Antradienį visų įkalinimo įstaigų vadovų ir kriminalinės žvalgybos skyrių vadovų pasitarime, kuriame dalyvavo Teisingumo ministerijos viceministras Ernestas Jurkonis, buvo aptarta situacija dėl bendrosios disciplinos užtikrinimo kiekvienoje įstaigoje.

Įkalinimo įstaigose įgyvendinamos viešo ir neviešo pobūdžio priemonės, aktyvinama kriminalinės žvalgybos veikla. Įkalinimo įstaigų vadovai įpareigoti intensyvinti kratas, stiprinti išorės apsaugą, bendradarbiauti su policija. Taip pat sprendžiamas klausimas dėl ryšio priemonių aptikimo techninių priemonių taikymo, rašoma pranešime spaudai.

Kybartų pataisos namuose pirmadienį kratų metu pareigūnai rado 6 ryšio priemones, 6 SIM korteles, naminės brogos. Tyrimas tęsiamas toliau.

 Primenama, kad antradienį apie pasitraukimą iš užimamų pareigų pranešė laikinai Kybartų pataisos namams vadovavęs Rimantas Zaikauskas ir Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkas Gintaras Zaveckis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.