Lietuvoje

2018.06.19 15:55

Ministras jau turi kuo pakeisti po Kybartų skandalo atsistatydinusius vadovus

LRT.lt2018.06.19 15:55

Antradienį apie pasitraukimą iš užimamų pareigų pranešė laikinai Kybartų pataisos namams vadovavęs Rimantas Zaikauskas ir Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkas Gintaras Zaveckis. Pastarajam teisingumo ministras Elvinas Jankevičius buvo išreiškęs nepasitikėjimą dėl netinkamai atliekamo darbo, rašoma pranešime spaudai.

„Siekiant ilgalaikių kompleksinių pokyčių neišvengiamai kinta ir personalas. Bausmių vykdymo sistema šiuo atžvilgiu – ne išimtis. Abu pareigūnai – ilgamečiai sistemos darbuotojai, kurių indėlio į sistemos funkcionavimo užtikrinimą tikrai nesinori sumenkinti“, – apie antradienį atsistatydinusius laikinąjį Kybartų pataisos namų direktorių ir Imuniteto skyriaus viršininką sakė teisingumo viceministras Ernestas Jurkonis. 

Laikinuoju Kybartų pataisos namų vadovu R. Zaikauskas buvo paskirtas prieš dvi savaites, birželio 4-ąją, tačiau įstaigos direktoriaus pavaduotojo pareigas ėjo nuo 2005-ųjų. Tuo tarpu G. Zaveckis Kalėjimų departamento Imuniteto skyriui vadovavo beveik du dešimtmečius, nuo 2000-ųjų.

Teisingumo ministras sako jau radęs pareigūnus užimti Kybartų pataisos namams vadovavusio R. Zaikausko ir Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininko G. Zavecko vietas Naujų pareigūnų pavardes ministras Elvinas Jankevičius žada pranešti artimiausiu metu.

„Ten ilgamečiai pareigūnai, tiesiog reikia kitokio indėlio, kitokio darbo ir Imuniteto skyrius turi atlikti savo funkcijas. Turime tirti tuos darbuotojus, kurie galimai nusižengė“, – Eltai sakė teisingumo ministras E. Jankevičius.

Antradienį į Kybartus buvo išsiųsti Kriminalinės žvalgybos pareigūnai, bet, ministro teigimu, išvadų dar reikės palaukti.

„Nežinau, gal kitą savaitę. Į Kriminalinės žvalgybos pareigūnų darbą nesikišu“, – sako E. Jankevičius.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33