Lietuvoje

2018.06.19 15:55

Ministras jau turi kuo pakeisti po Kybartų skandalo atsistatydinusius vadovus

LRT.lt2018.06.19 15:55

Antradienį apie pasitraukimą iš užimamų pareigų pranešė laikinai Kybartų pataisos namams vadovavęs Rimantas Zaikauskas ir Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkas Gintaras Zaveckis. Pastarajam teisingumo ministras Elvinas Jankevičius buvo išreiškęs nepasitikėjimą dėl netinkamai atliekamo darbo, rašoma pranešime spaudai.

„Siekiant ilgalaikių kompleksinių pokyčių neišvengiamai kinta ir personalas. Bausmių vykdymo sistema šiuo atžvilgiu – ne išimtis. Abu pareigūnai – ilgamečiai sistemos darbuotojai, kurių indėlio į sistemos funkcionavimo užtikrinimą tikrai nesinori sumenkinti“, – apie antradienį atsistatydinusius laikinąjį Kybartų pataisos namų direktorių ir Imuniteto skyriaus viršininką sakė teisingumo viceministras Ernestas Jurkonis. 

Laikinuoju Kybartų pataisos namų vadovu R. Zaikauskas buvo paskirtas prieš dvi savaites, birželio 4-ąją, tačiau įstaigos direktoriaus pavaduotojo pareigas ėjo nuo 2005-ųjų. Tuo tarpu G. Zaveckis Kalėjimų departamento Imuniteto skyriui vadovavo beveik du dešimtmečius, nuo 2000-ųjų.

Teisingumo ministras sako jau radęs pareigūnus užimti Kybartų pataisos namams vadovavusio R. Zaikausko ir Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininko G. Zavecko vietas Naujų pareigūnų pavardes ministras Elvinas Jankevičius žada pranešti artimiausiu metu.

„Ten ilgamečiai pareigūnai, tiesiog reikia kitokio indėlio, kitokio darbo ir Imuniteto skyrius turi atlikti savo funkcijas. Turime tirti tuos darbuotojus, kurie galimai nusižengė“, – Eltai sakė teisingumo ministras E. Jankevičius.

Antradienį į Kybartus buvo išsiųsti Kriminalinės žvalgybos pareigūnai, bet, ministro teigimu, išvadų dar reikės palaukti.

„Nežinau, gal kitą savaitę. Į Kriminalinės žvalgybos pareigūnų darbą nesikišu“, – sako E. Jankevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.