Lietuvoje

2018.06.19 11:20

Konservatoriai dėl L. Matjošaitytės kreipėsi į VTEK

BNS2018.06.19 11:20

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitytės galimo Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų pažeidimo.

Kaip rašoma partijos pranešime spaudai, penktadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto išvadų rengėjų darbo grupei svarstant klausimą dėl politinių partijų finansavimo įstatymo straipsnių pakeitimo, VRK pirmininkė L. Matjošaitytė pateikė Komisijos išvadą. Posėdžio metu paaiškėjo, jog L. Matjošaitytė minėtos VRK išvados ne tik nesvarstė Komisijos posėdyje, bet ir nepriėmė jokio kolegialaus sprendimo, o VRK nariai apie tokią išvadą-raštą sužinojo tik jį pateikus Seimo komitetui.

Po išsakytų pastabų apie Komisijos nesvarstyto dokumento pateikimą, klausimas dėl politinių partijų finansavimo jau įtrauktas į antradienio VRK posėdžio darbotvarkę. 

„Matant susidariusią situaciją, atrodo, jog VRK pirmininkė veikė vienasmeniškai ir šališkai, be komisijos sprendimo pateikė Seimo komitetui neteisėtą dokumentą komisijos vardu. Tokios aplinkybės rodo, jog galimai buvo pažeistas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme įtvirtintas nešališkumo ir teisingumo principas. 

Kartu iš susidariusios situacijos kyla abejonių, ar nėra bandoma pasinaudojant VRK galia nusipirkti valdantiesiems trūkstamus palaikymo balsus nevykusiai mokesčių ir pensijų reformai iš kitų partijų. Matome, jog partijų finansavimo naujasis modelis būtų labai naudingas valdančiojoje daugumoje esančioms ir jai prijaučiančioms partijoms“, – pranešime spaudai cituojamas G. Landsbergis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.