Lietuvoje

2018.06.19 16:56

STT sulaikė Panevėžio merą R. M. Račkauską ir dar 4 asmenis

LRT.lt, 15min.lt2018.06.19 16:56

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai antradienį sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską ir dar 4 asmenis, įskaitant administracijos direktorių Rimantą Paužą ir mero patarėją Gintarę Maskoliūnienę.

STT apklausė Seimo narį Povilą Uršį. Tai DELFI patvirtino pats Seimo narys, išėjęs iš apklausos STT.

STT praneša, kad mero patarėja sulaikyta įtariant prekyba poveikiu, taip pat, įtariant prekyba poveikiu, sulaikyti dar trys asmenys, privačių bendrovių atstovai.

Pasak pareigūnų, veiksmai, dėl kurių pradėtas tyrimas, apima 2017–2018-ųjų metų laikotarpį.

„Galima patvirtinti, kad šiandien STT Panevėžio valdybos pareigūnai su kitų teritorinių valdybų STT pareigūnais, taip pat ir FNTT Šiaulių ir Panevėžio valdybos pareigūnai atliko suplanuotus procesinius veiksmus. Buvo atliktos kratos asmenų darbo vietose ir namuose. Iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarų akcinių bendrovių buvo paimti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai. Šiandien buvo sulaikyti penki asmenys.

Tarp jų – Panevėžio miesto savivaldybės meras, kuris įtariamas prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba. Taip pat sulaikyta mero patarėja, įtariama prekyba poveikiu. Sulaikyti dar trys fiziniai privatūs asmenys. Tyrimas – gana plataus masto. Veiksmai atliekami ne tik Panevėžio mieste, bet ir kituose miestuose. Atliekami ir šiuo metu“, – kalbėjo specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Gediminas Vizbaras.

„Patvirtiname, kad R. M. Račkauskas šiuo metu yra sulaikytas“, – BNS sakė STT atstovė spaudai Renata Endružytė.

R. M. Račkausko telefonas nuo antradienio ryto yra išjungtas.

STT įtaria, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

Kaip įtariama, už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiais.

Anot STT, atliekamos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

Teisėsauga žada vėliau antradienį pateikti detalesnę informaciją apie tyrimą dėl įtariamos korupcijos Panevėžio miesto savivaldybėje.

R. M. Račkauskas Panevėžio meru buvo išrinktas kaip judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovas. Kilus nesutarimams su parlamentaru Povilu Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.