Lietuvoje

2018.06.18 22:14

Piketavo „Achemos“ darbuotojai

„Achemos“ darbuotojai, pasipiktinę dėl jiems nemokamų priedų, surengė piketą. Vadovybė aiškina, kad įmonės padėtis itin prasta, prie to prisideda ir mokesčiai dėl suskystintųjų gamtinių dujų terminalo. Todėl neatmetama, kad darbas gamykloje laikinai gali būti stabdomas iš viso.

Darbuotojų kantrybė trūko, kai po birželio 1 d. „Achemos“ administracija vienašališkai nutraukė  kolektyvinėje sutartyje numatytas išmokas, šioje įstaigoje vadinamas premijomis. Jos, pasak profesinių sąjungų atstovų, kai kuriais atvejais sudaro didesnę pusę darbuotojų užmokesčio, kai prie pastovios atlyginimo dalies, pavyzdžiui 450 eurų „popieriuje“, kas mėnesį išmokama kelių šimtų eurų priemoka. 

Darbuotojai reikalauja, kad iš esmės būtų keičiama apmokėjimo sistema, o kol to nėra – toliau mokami atlyginimų priedai.

Bendrovės vadovai skundžiasi – gamtinių dujų kaina, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo trečdaliu, o trąšų kaina nesikeitė. Padėtį dar labiau blogina suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo mokestis, per metus siekiantis 20 mln. eurų.  Tad, bet kurią dieną gali būti priimtas sprendimas  stabdyti darbus gamykloje.

Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkės Ingos Ruginienės, blogiausia, kad sprendimus darbdaviai priima nepasitarę su darbuotojais. Esą Lietuvoje daugybė pavyzdžių kai darbuotojai, siekdami išsaugoti darbo vietas, sutiko, kad atlyginimas laikinai būtų sumažintas.

„Achemos“ profesinių sąjungų atstovai kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, o jei su darbdaviais ir toliau nepavyks susitarti, žadama organizuoti mitingą prie koncerno pastato Vilniuje, kreiptis į Seimą, vyriausybę.

Plačiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.