Lietuvoje

2018.06.19 09:58

Oficialaus vizito į Lietuvą atvyksta Airijos prezidentas

LRT.lt2018.06.19 09:58

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį susitiks su Airijos prezidentu Michaeliu D. Higginsu ir pirmąja ponia. Airijos valstybės vadovas į Lietuvą atvyksta dviejų dienų oficialaus vizito prezidentės kvietimu, skelbiama prezidentūros pranešime.

Vizitas rengiamas Lietuvai minint atkurtos valstybės 100-metį ir siekiant pabrėžti abiejų šalių draugystę bei tvirtus tarpusavio ryšius.

Lietuvos ir Airijos vadovai aptars dvišalius santykius, ES ateities ir „Brexit“ derybų klausimus, Europos saugumo stiprinimą. Nors Airija yra neutrali valstybė, tačiau supranta Europos saugumui Rusijos keliamą konvencinę ir hibridinę grėsmę bei aktyviai prisijungė prie ES sustiprinto gynybos bendradarbiavimo PESCO, rašo prezidentūra.

Susitikimo metu daug dėmesio bus skirta ryšių stiprinimui ekonomikos, verslo ir švietimo srityse.

Prezidentės teigimu, „keltų tigru“ vadinama Airija daugeliui šalių yra sėkmingo verslo, progresyvios ekonominės raidos ir atsakingo valdymo pavyzdys. Prieš beveik 30 m. visoms politinėms jėgoms sudarius nacionalinį susitarimą dėl ekonominės ir mokestinės politikos ir jas sėkmingai įgyvendinus reformas, Airija šiandien yra viena labiausiai išsivysčiusių Europos valstybių.

Airija yra taip pat pavyzdys, kaip spręsti emigracijos problemas integruojant į visuomenę atvykusius imigrantus, išlaikant tvirtą ryšį su išvykusiais piliečiais ir pritraukiant juos atgal, sako prezidentė.

Lietuva ir Airija turi stiprų IT sektorių ir didelį dėmesį skiria inovacijų plėtrai, todėl didelis potencialas dvišaliam bendradarbiavimui atsiveria pažangių technologijų, FinTech ir gyvybės mokslų srityse.

Birželio 20 d. Airijos prezidentas lankysis Kaune, kur jam bus įteiktas Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro vardas ir pasirašyti 3 susitarimai tarp Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Airijos nacionalinio universiteto, Kauno ir Korko miestų mokytojų rengimo centrų bei Kauno mokytojų namų ir Korko lietuviškosios mokyklos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.