Lietuvoje

2013.07.16 10:57

V. Gedvilas tvirtina pasitikintis savo pavaduotoju V. Gapšiu

ELTA2013.07.16 10:57

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas sako pasitikintis visais savo pavaduotojais, tarp jų ir pirmuoju pavaduotoju Vytautu Gapšiu.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas sako pasitikintis visais savo pavaduotojais, tarp jų ir pirmuoju pavaduotoju Vytautu Gapšiu.

„Pasitikiu visais savo pavaduotojais, tarp jų ir V. Gapšiu. Teismo nuosprendis jo atžvilgiu nėra įsiteisėjęs, ką viešai ne kartą akcentavo ir pats V. Gapšys, nuosprendis bus skundžiamas. Lietuvoje galioja nekaltumo prezumpcija, todėl kol nėra galutinio teismo sprendimo, aš bylos nekomentuosiu. Siūlyčiau to nedaryti ir kitiems politikams“, – sako Seimo Pirmininkas.

Opozicijos ketinimus rudenį reikšti nepasitikėjimą V. Gapšiu Seimo Pirmininkas vertina kaip demokratijos išraišką, tačiau mano, kad pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu Lietuvai reikalingas susitelkimas rimtam darbui, o ne politikavimas.

Kaip ELTA jau skelbė, jeigu iki rudens Seimo sesijos V. Gapšys neatsistatydins iš Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų, konservatoriai neatmeta galimybės inicijuoti nepatikėjimo procedūrą.

Tai pareiškė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko pavaduotojas Jurgis Razma, reaguodamas į valdančiosios koalicijos tarybos sprendimą nereikalauti V. Gapšio atsistatydinimo iš Seimo vicepirmininko pareigų.

Politikas pažymi, kad TS-LKD pozicija, išsakyta partijos pirmininko, nesikeičia: apkaltinamojo nuosprendžio baudžiamojoje byloje sulaukęs V. Gapšys negali užimti Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų.

„Jei iki rudens Seimo sesijos nesulauksime atsistatydinimo pareiškimo, tuomet neišvengiamai teks surinkti parašus ir inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą“, – sako J. Razma.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas V. Gapšį pripažino kaltu vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.

Pats V. Gapšys trauktis iš Seimo pirmojo vicepirmininko posto neketina.