Lietuvoje

2013.07.16 13:59

Dviejų institucijų išvada: Kauno medikai nekalti dėl kūdikio mirties (papildyta)

ELTA, DELFI.lt2013.07.16 13:59

Praėjusių metų balandį Kauno klinikinėje ligoninėje mirusio 11 mėnesių D.D. istorijoje dėliojami paskutiniai taškai. Dvi Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios institucijos paskelbė ligoninei palankias išvadas – nėra duomenų, kad kūdikis mirė nuo kalio injekcijos, o ligoninės veiksmuose nenustatyta aplaidumo ir personalo kaltės dėl kūdikio mirties.

Praėjusių metų balandį Kauno klinikinėje ligoninėje mirusio 11 mėnesių D.D. istorijoje dėliojami paskutiniai taškai. Dvi Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios institucijos paskelbė ligoninei palankias išvadas – nėra duomenų, kad kūdikis mirė nuo kalio injekcijos, o ligoninės veiksmuose nenustatyta aplaidumo ir personalo kaltės dėl kūdikio mirties.

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba, išnagrinėjusi E. K. ir U. Drėzų skundą, liepos 2 d. paskelbė ataskaitą ir sprendimą, iš kurių matyti, kad 2012 m. balandžio 6 d. kūdikis mirė ne dėl Kauno klinikinės ligoninės medikų kaltės.

Tarnybos teigimu, kūdikio diagnostikos ir gydymo veiksmai atitiko vaiko sveikatos būklę ir ligą, o jam suteikta medicininė pagalba buvo tinkama ir rūpestinga.

Liepos 4 d. ligoninei palankias išvadas paskelbė ir Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija, į kurią Drėzai kreipėsi prašydami 3,5 mln. Lt žalos atlyginimo.

Būtent ši komisija turi išimtinę pareigą nustatyti, ar paciento sveikatai buvo padaryta žala bei spręsti dėl žalos atlyginimo dyžio.

Komisija, išnagrinėjusi visus gautus dokumentus ir įrodymus, apklaususi įvairius ekspertus, Drėzų skundą atmetė kaip nepagrįstą.

Pabrėžtina, kad institucijoms savo išvadas pateikė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriai ir mokslininkai (kurie vieninteliai šalyje rengia teismo medicinos ekspertus), Vilniaus universiteto Santariškių klinikų vaikų ligoninės docentai ir kiti aukščiausios kvalifikacijos specialistai.

Kauno klinikinės ligoninės teigimu, nepaisant ligoninei palankaus sprendimo, jos atstovai po Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos posėdžio E. Drėzui dar kartą pasiūlė susitikti su ligoninės specialistais ir pasikalbėti apie jų šeimą palietusią nelaimę, tačiau šio susitikimo vėl buvo atsisakyta. Prieš tai ligoninė irgi siūlė E. Drėzui kelis kartus susitikti, bet susitikti būdavo atsisakoma.

Ligoninė teigia ne kartą apgailestavusi dėl šio atvejo baigties, bet žinodama visas faktines aplinkybes, išsiaiškino, kad kūdikis mirė tikrai ne dėl ligoninės aplaidumo ar personalo kaltės. Priešingai, kūdikiu buvo maksimaliai pasirūpinta, o medikai, gydydami pacientą D.D., padarė viską, ką galėjo tokiomis aplinkybėmis atlikti.

E. Drėzas: Kauno klinikinė ligoninė skleidžia melą

Kauno klinikinės ligoninės išplatintas pranešimas šokiravo mirusio berniuko tėvą Egidijų Drėzą – kaunietis tokią informaciją vadina melu.

„Pikčiausia, kad paskleidė tokį melą. Turiu akreditavimo išvadas, kuriose rašoma, kad mano vaikelis buvo gydytas pažeidžiant teisės aktus. Tai aš nesuprantu, kaip jie gali skleisti tokį melą (...). Akreditavimo tarnyba taip parašė, kad mano vaikelis buvo gydytas pažeidžiant teisės aktus išvardinta krūva pažeidimų“, – DELFI teigė E. Drėzas.

Pasak mirusio berniuko tėčio, jiems buvo pasiūlyta nelaimės aplinkybes aiškintis teisme.

„Mes kreipėmės dėl civilinio ieškinio iš pradžių į ligoninę. Jie atmetė mūsų skundą. Paskui, pagal įstatymus, mes negalime kreiptis iškart į teismą, turime kreiptis į Sveikatos ministerijos komisiją. Jie mus parašė, kad negali patenkinti mūsų skundo ir paprasčiausiai pasiūlė aiškintis teisme. O jie tai čia nežinau ką surašė, prirašė, privėlė. Ką jie čia padarė? Man tai čia kažkokia mistika“, – DELFI teigė E. Drėzas.

„Čia jokios komisijos net nebuvo. Paprasčiausiai mūsų skundo nepatenkino ir pasiūlė aiškintis teisme. Man keisčiausiai, kad jie iškart į tokius dalykus reaguoja kaip į kažkokias komisijas. Teisme viskas išsispręs“, – vylėsi E. Drėzas.

Pirmas teismo posėdis Kauno apygardos teisme vyks rugpjūčio 23 dieną. Baudžiamojoje byloje bus teisiama Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja Valdareza Beleškienė. Be to, E. Drėzai ir toliau reikalaus iš ligoninės 3,5 mln. Lt neturtinės žalos atlyginimo. Ši civilinė byla bus nagrinėjama atskirai, nuo baudžiamosios.