Lietuvoje

2018.06.15 12:00

Dėl A. Kubiliaus pašalinimo iš A. Skardžiaus apkaltos komisijos kreiptasi į KT

LRT.lt2018.06.15 12:00

Seimo narių grupė kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Lietuvos Respublikos Seimo gegužės 31 d. nutarimo, kuriuo iš specialiosios tyrimo komisijos dėl apkaltos proceso Seimo nariui Artūrui Skardžiui buvo išbrauktas Seimo narys Andrius Kubilius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Seimo statuto 71 straipsnyje ,,Komisijų sudarymas“ numatyta, kad sudarant komisiją pirmiausia nustatomas komisijos narių skaičius. Po to nustatomos Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo normos, taip pat terminas kandidatams į komisijos narius pasiūlyti. Seimas balsuoja už visą taip suformuotą komisijos narių sąrašą. Jokių kitų tokios rūšies komisijos formavimo taisyklių Seimo statute nėra numatyta.

Siūlymą šalinti A. Kubilių iš komisijos „valstiečių“ atstovė Agnė Širinskienė argumentavo parlamentaro sūnaus, kuris yra kompanijos, investuojančios ir Baltarusijoje, stebėtojų tarybos narys, galimais interesais. Tačiau nei Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), nei Seimo etikos ir procedūrų komisija nebuvo nustačiusios kokių nors A. Kubiliaus padarytų viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimų.

Parlamentarų grupė kreipimesi į Konstitucinį Teismą prašo ištirti, ar Seimo 2018 m. gegužės 31 d. nutarimas neprieštarauja Konstitucijai ir Seimo statutui.

Parlamentarų grupę, kuri kreipiasi į Konstitucinį Teismą, sudaro TS-LKD frakcijos, Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt