Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.15 11:50

Tremtinių vardų skaitymai didmiesčiuose truko parą, akcijoje dalyvavo per tūkstantį žmonių

Lietuvoje minint Gedulo ir vilties dieną projekto „Misija Sibiras“ surengtoje pagerbimo akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“ per tūkstantis žmonių dešimtyje miestų perskaitė daugiau kaip 100 tūkst. tremtinių ir politinių kalinių pavardžių.

Skaitymai šiemet vyko dešimtyje šalies miestų, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje jie truko beveik parą – nuo ketvirtadienio vidurdienio iki penktadienio ryto.

„Šiais metais dešimtyje miestų prie akcijos prisidėjo 1 tūkst. 44 dalyviai. Buvo numatyta perskaityti 105 tūkst. pavardžių, tiek ir perskaityta“, – BNS sakė projekto „Misija Sibiras“ vadovė Raminta Kėželytė.

Pasak jos, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje perskaityta po 20 tūkst., Šiauliuose ir Panevėžyje – po 10  tūkst., Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje ir Mažeikiuose – po 5 tūkst. pavardžių.

„Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje buvo skaitoma po 20 tūkst. pavardžių, todėl skaitymai tęsėsi iki ryto ir baigėsi daugmaž 9–10 valandą ryte, tad skaitymai vyko beveik parą“, – pasakojo R. Kėželytė.

Skaitymai Šiauliuose ir Panevėžyje truko iki vidurnakčio, po 5 tūkst. pavardžių skaitę miestai akciją baigė apie 17–18 valandą ketvirtadienį.

Pernai per Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vykusią akciją – per visą parą trunkančius skaitymus – buvo perskaityta 60 tūkst. vardų ir likimų. O šiemet atminties akcija vyko net dešimtyje Lietuvos miestų.

Sovietams okupavus Lietuvą 1940–1953 metais iš Lietuvos ištremta apie 130 tūkst. žmonių, dar apie 156 tūkst. lietuvių buvo įkalinta.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16