captcha

Jūsų klausimas priimtas

Siūloma, kad į savivaldybių tarybas galėtų kandidatuoti asmenys nuo 18 metų

Seimas priėmė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, kuriomis nutarta atsižvelgti į užsienio valstybių patirtį ir leisti savivaldybės tarybos nariu rinkti nuolatinį šios savivaldybės gyventoją, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 18 metų. Už naujas nuostatas balsavo 58 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 48 parlamentarai. Pataisa įsigalios, kai ją pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, atsižvelgdamas į tai, kad pagal mūsų švietimo sistemos ypatybes aštuoniolikamečiai dažnai dar yra mokiniai ir jų visavertis dalyvavimas savivaldybės tarybos darbe galėtų būti komplikuotas, siūlė kompromisinį variantą – galiojančią 20 metų amžiaus ribą sumažinti iki 19 metų, tačiau Seimas priėmimo metu pritarė iniciatorių siūlymui leisti savivaldybės tarybos nariu rinkti jaunesnius asmenis – nuo 18 metų.

Pagal iki dabar galiojančią tvarką savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 20 metų, o savivaldybės tarybos nariu, meru – Lietuvos Respublikos pilietis, kuris gali būti renkamas šios savivaldybės tarybos nariu.

Kaip pažymima aiškinamajame rašte, šiomis pataisomis tikimasi didesnio jaunimo įsitraukimo į savivaldos problemų sprendimo procesus ir pilietinio aktyvumo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...