Lietuvoje

2018.06.14 14:53

„Darbiečiai“ į rinkimus siunčia buvusį žemės ūkio ministrą

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.06.14 14:53

Darbo partija į naujus Seimo nario rinkimus vienmandatėje Zanavykų apygardoje siunčia buvusį žemės ūkio ministrą Vigilijų Jukną.

Politikas, kaip nurodoma Vyriausiosios rinkimų komisijos internetiniame puslapyje, jau yra užregistruotas kaip „darbiečių“ kandidatas į Seimą rugsėjį vyksiančiuose rinkimuose.

LRT.lt V. Jukna pripažino, kad partijoje svarstyta jį kelti kandidatu į Kauno merus 2019 m. savivaldos rinkimuose, tačiau jis pats labiau norėjo dalyvauti Seimo rinkimuose.

„Buvo įvairių svarstymų, įvairių minčių, bet dabar apsisprendęs esu į šitą vietą kandidatuoti“, – teigė V. Jukna.

V. Jukna 2012-2014 m. ėjo žemės ūkio ministro pareigas tuometinio socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujamame ministrų kabinete. Iš šio posto politikas pasitraukė, sulaukęs prezidentūros kritikos dėl skaidrumo stokos ministerijoje. Pats V. Jukna atsistatydinimo priežasčių neįvardijo. Šiuo metu V. Jukna yra Darbo partijos pirmininko pavaduotojas.

Rugsėjį vyksiančiuose Seimo rinkimuose Zanavykų apygardoje konservatoriai iškėlė Šakių savivaldybės tarybos narės, advokatės Irenos Haase kandidatūrą.

Šioje apygardoje nauji Seimo rinkimai rengiami po to, kai kovą, nepaisant žlugusios apkaltos, iš parlamento pasitraukė buvęs socdemas Mindaugas Bastys. Politikas tikina mėginsiantis sugrįžti į Seimą, išplėšdamas pergalę Zanavykų apygardoje.