Lietuvoje

2018.06.14 14:29

G. Landsbergis apie naujų Seimo tyrimų iniciatyvą: tai skandalų kėlimas tuščioje vietoje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.14 14:29

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis sako, kad naujų parlamentinių tyrimų iniciatyva susijusi su politikavimu ir skandalų kėlimu tuščioje vietoje, todėl tokiam politikavimui jis nepritaria. Tačiau parlamentaras nepritaria ir tam, kad parlamentas visiškai atsisakytų tyrimo teisės.

„Mes esame pasakę dvejonę dėl perdėto politizavimo. Kalbant apie perdėtą politizavimą, aš pritariu premjerui. Mano pozicija, kad parlamentinis tyrimas, jeigu klausimas yra aktualus, susijęs su įstatymo leidyba, jis turi teisę būti keliamas. Jeigu mes kalbame, kad parlamentas turi atsisakyti tyrimo teisės, aš tam nepritarčiau“, – naujienų agentūrai ELTA sakė G. Landsbergis.

Jo vertinimu, situacija yra ganėtinai keista po Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo, už kurį Seimas balsavo. Pasak politiko, Seimas turėtų pirmiausia imtis konkrečių veiksmų, ką daryti po to tyrimo.

„Jeigu tai nėra politinis veiksmas pats savaime, reikalingi įstatymo projektai, reikalingas galbūt institucijų stiprinimas, partijų stiprinimas. Turėtų būti kokios nors priemonės, kurios leistų matyti aiškius žingsnius, kad parlamentas štai nustatė, štai įvertino ir dabar imasi galutinių veiksmų“, – sakė G. Landsbergis.

Jis kritikuoja galimų naujų tyrimų iniciatyvą. „Nauji tyrimai rodo, kad tai politikavimas, skandalų kėlimas tuščioje vietoje, aš niekaip kitaip rimtai nesiruošiu į tai žiūrėti“, – sakė konservatorių lyderis G. Landsbergis.

Kaip ELTA jau skelbė, premjeras Saulius Skvernelis užsiminė, kad būtų linkęs susilaikyti nuo „valstiečių“ inicijuojamo parlamentinio tyrimo, kuriuo būtų nagrinėjami politikų ir verslo ryšiai.

Premjeras sakė, kad šiuo momentu būtų prasminga sustabdyti visas laikinąsias komisijas ir susitelkti įgyvendinant rekomendacijas, kurias, atlikęs parlamentinį tyrimą, pasiūlė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

Tuo metu Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis pranešė, kad kitą ketvirtadienį Seime vyks posėdis, kuriame bus aptariamas 2009–2012 metų laikotarpis.

„Yra daug klausimų, kurie turėtų būti nagrinėjami. Mes frakcijoje aptarėm šį klausimą, pritarta, kad tyrimą šiandien reikia pradėti. Šiandien sutarėm frakcijoje, kad galutinai suderinam klausimus ir, matyt, kitą ketvirtadienį prasidės posėdis Seime. Jame tikrai nebus minimos jokios partijos. Kalbėsime apie 2009–2012 metų, kada valdė liberalų ir konservatorių koalicija“, – sakė Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.