Lietuvoje

2018.06.14 12:59

Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.14 12:59

Lietuvoje prisimenamos trėmimų ir okupacijos aukos – minima Gedulo ir vilties diena. Prieš 77-erius metus, birželio 14-ąją, prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos piliečių trėmimas į Sibirą.

Minėjimo iš Seimo transliacija:

Į pirmuosius tremtinių sąrašus buvo įrašyti mokytojai, ūkininkai, visuomeninių organizacijų vadovai, politikai – taip sovietų valdžia siekė sunaikinti krašto šviesuomenę. Per penkias birželio dienas į atšiaurius, beveik negyvenamus Rusijos rajonus, buvo ištremta 17,5 tūkst. žmonių, beveik trečdalis jų – vaikai.

Tremtiniai tiesė geležinkelius, kirto mišką, dirbo kitus sunkius fizinius darbus. Dėl atšiauraus klimato ir bado žmonės sirgo, daug mirė.

Genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, iš viso okupacijos metais  iš Lietuvos buvo ištremta ir įkalinta daugiau nei 280 tūkstančių žmonių.

Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti skirti renginiai prasideda 10 valandą iškilmingu Seimo posėdžiu. Be vienos minutės 12 val. trėmimų aukos bus pagerbtos tylos minute, vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje bus pakelta valstybės vėliava, paskui pagerbimo ceremonija vyks prie paminklo Aukų gatvėje Vilniuje. Šiuos renginius tiesiogiai transliuoja LRT TELEVIZIJA ir LRT RADIJAS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.