captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė sako, kad valdantieji daro gėdą valstybei, A. Butkevičius tokia pozicija stebisi

„Į Seimo vadovybę išrinkę sunkiu nusikaltimu kaltinamą asmenį socialdemokratai prisiėmė atsakomybę už partijos ir valstybės garbę. Po teismo sprendimo Seimo vadovybėje toleruodama teistą asmenį visa valdančioji koalicija kompromituoja save ir daro gėdą valstybei“, – tokią prezidentės Dalios Grybauskaitės poziciją dėl Seimo pirmojo vicepirmininko Vytauto Gapšio portalui 15min.lt perdavė jos patarėja Daiva Ulbinaitė.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Į Seimo vadovybę išrinkę sunkiu nusikaltimu kaltinamą asmenį socialdemokratai prisiėmė atsakomybę už partijos ir valstybės garbę. Po teismo sprendimo Seimo vadovybėje toleruodama teistą asmenį visa valdančioji koalicija kompromituoja save ir daro gėdą valstybei“, – tokią prezidentės Dalios Grybauskaitės poziciją dėl Seimo pirmojo vicepirmininko Vytauto Gapšio portalui 15min.lt perdavė jos patarėja Daiva Ulbinaitė.

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius LRT televizijos naujienų tarnybai sako, kad tokia prezidentės pozicija jį stebina.

„Aš šiek tiek esu nustebęs dėl to pareiškimo, nes mes, kaip Socialdemokratų partija, vakar valdybos posėdyje išsakėm savo nuomonę, kad Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas suspenduotų savo veiklą, kol nebus priimti galutiniai teismo sprendimai. Bet pareiškimai, kad socialdemokratai kalti, prasilenkia su realybe“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Paklaustas, galbūt Socialdemokratų partija rudenį palaikys opozicijos siūlymą dėl nepasitikėjimo procedūros V. Gapšiui, A. Butkevičius sakė: „Šitas klausimas yra svarstomas ir vakar taip pat buvo aptariamas mūsų partijos valdybos pasitarime, bet galutinio sprendimo nesame priėmę“.  

Premjeras anksčiau pirmadienį, po valdančiosios koalicijos Politinės tarybos posėdžio, sakė, kad koalicija dirba ir dirbs stabiliai.

„Dar kartą noriu užtikrinti, kad valdančioji dauguma, koalicija ir toliau dirbs stabiliai. Vakar, kas buvo pasakyta po mūsų partijos valdybos posėdžio, tai yra mūsų partijos valdybos nuomonė, kur buvo kalbama dėl tam tikrų moralinių dalykų, o visi kiti klausimai tai turi būti kolegai Vytautui Gapšiui, ir tai yra jo apsisprendimo teisė“, – sakė Ministras Pirmininkas, kuris sekmadienį buvo pareiškęs, kad V. Gapšys turėtų laikinai pasitraukti iš Seimo pirmojo vicepirmininko posto iki tol, kol bus paskelbtas galutinis Apeliacinio teismo sprendimas.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas V. Gapšį pripažino kaltu vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.

Pats V. Gapšys trauktis iš posto neketina. „Išsiaiškinome santykius, ir šitoje vietoje galima pasakyti labai paprastai: socialdemokratų buvo išsakyta nuomonė, mūsų buvo atsakytas atsakymas, pateikta papildomos informacijos, ir šitoje vietoje tai yra Darbo partijos kompetencija, ką deleguoja į kokias pozicijas. Niekas koalicijoje nesikeičia“, – užtikrino Darbo partijos (leiboristų) pirmininkas V. Gapšys.

Tuo metu konservatoriai neatmeta galimybės inicijuoti V. Gapšiui nepatikėjimo procedūrą. „Jei iki rudens Seimo sesijos nesulauksime atsistatydinimo pareiškimo, tuomet neišvengiamai teks surinkti parašus ir inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą“, – sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko pavaduotojas Jurgis Razma. 

Primename, kad penktadienį Vilniaus apygardos teismas Darbo partijos įkūrėją, parlamentarą Viktorą Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo bei apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam 4 metų laisvės atėmimo bausmę, parlamentarei Vitalijai Vonžutaitei – 3 metų laisvės atėmimo bausmę, o dabartiniam partijos vadovui, pirmajam Seimo vicepirmininkui V. Gapšiui – 35 tūkst. litų baudą.

Nuteistieji turi teisę šį teismo sprendimą apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Šaltinis www.15min.lt Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...