Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.13 14:42

A. Širinskienė: sprendimas dėl apkaltos A. Skardžiui gali būti kitą savaitę

ELTA 2018.06.13 14:42

Dėl parlamentaro Artūro Skardžiaus apkaltos spręsianti specialioji tyrimo komisija kitą savaitę ketina pradėti svarstyti išvadų projektą.

„Kitų naujienų nėra“, – po trečiadienį vykusio komisijos posėdžio žurnalistams sakė komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė.

Pasak jos, tikėtina, kad kitą savaitę, trečiadienį, prasidės balsavimas dėl išvadų projekto, galbūt prireiks dar papildomos posėdžio dienos.

A. Širinskienė nesiėmė komentuoti Seimo nario A. Skardžiaus teiktų pasiūlymų Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimo ir papildymo projektams.

„Į tą klausimą galėsiu atsakyti, kai turėsime išvadą, būsime balsavę, išankstinių vertinimų neteikiu. Visas aplinkybes, ką mes nustatėme, jus pamatysite išvadoje, kai balsuos komisija“,– sakė A. Širinskienė.

Ji patvirtino, kad A. Skardžiaus apkaltos tyrimo komisija planuoja baigti darbą, kaip ir numatyta, iki birželio 25 d.

Trečiadienį komisijai liudijo energetikos ir ūkio ministrai Žygimantas Vaičiūnas ir Virginijus Sinkevičius.

Praėjusią savaitę, įvertinę ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo Seimo nario A. Skardžiaus piktnaudžiavimo ir informaciją perdavė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, primena ELTA.

Ikiteisminis tyrimas Specialiųjų tyrimų tarnyboje buvo pradėtas 2017 m. birželį gavus kelių Seimo narių kreipimąsi.

Sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą priimtas nenustačius, kad buvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Anot prokuratūros pranešimo, surinkti duomenys leidžia pagrįstai pripažinti, kad A. Skardžius, teikdamas tam tikrus pasiūlymus dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimų, nusikalstamų veiksmų neatliko. Teisės aktų pakeitimų projektai nesukūrė konkrečių, neigiamų pasekmių – jie Seimo komitetuose buvo atmesti ir įstatymo galios neįgavo. Vien tai, kad Seimo narys A. Skardžius dalyvavo teisės aktų rengimo procese, nesuteikia pagrindo teigti, jog tokie jo veiksmai yra nusikalstami.

Seimo sudaryta specialioji tyrimo komisija turi ištirti, ar pagrįstas yra Seimo narių grupės teikimas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui A. Skardžiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi