Lietuvoje

2013.07.15 16:18

J. Razma kalba apie galimą nepasitikėjimo procedūrą V. Gapšiui

ELTA2013.07.15 16:18

Jeigu iki rudens Seimo sesijos Vytautas Gapšys neatsistatydins iš Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų, konservatoriai neatmeta galimybės inicijuoti nepatikėjimo procedūrą.

Jeigu iki rudens Seimo sesijos Vytautas Gapšys neatsistatydins iš Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų, konservatoriai neatmeta galimybės inicijuoti nepatikėjimo procedūrą.

Tai pareiškė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko pavaduotojas Jurgis Razma, reaguodamas į valdančiosios koalicijos tarybos sprendimą nereikalauti V. Gapšio atsistatydinimo iš Seimo vicepirmininko pareigų.

Politikas pažymi, kad TS-LKD pozicija, išsakyta partijos pirmininko, nesikeičia: apkaltinamojo nuosprendžio baudžiamojoje byloje sulaukęs V. Gapšys negali užimti Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų.

„Jei iki rudens Seimo sesijos nesulauksime atsistatydinimo pareiškimo, tuomet neišvengiamai teks surinkti parašus ir inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą“, – sako J. Razma.

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas neslepia nusivylimo socialdemokratų lyderio pozicija.

 „Atrodo, kad sekmadienį po skubiai sukviesto vadovybės posėdžio socialdemokratų lyderio lūpomis buvo paskelbta gana principinga ir artima mūsiškei pozicija, kad V. Gapšys negali eiti Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų. Tačiau vos tik užteko jam užsiminti apie koalicijos sutarties peržiūrėjimą ir Darbo partijai (DP) priklausantį dar vieną ministro portfelį, socialdemokratų lyderio drąsa bei politinis principingumas kaipmat išgaravo. Tokiu būdu socialdemokratai, dangstydamiesi koalicinės tarybos sprendimais, pasirodė bendrininkaujantys su apkaltinamojo nuosprendžio sulaukusiais DP atstovais“, – pažymi J. Razma.

Jis taip pat primena praėjusios Seimo kadencijos precedentą, kai viršijęs leistiną greitį Seimo Pirmininko pavaduotojas Algis Kašėta nieko nelaukęs ir niekieno neragintas atsistatydino iš užimamų pareigų.

„Panašu, kad nuo tokio lygio moralės principų taikymo politikoje valdant socialdemokratams gerokai nutolta. Socialdemokratai vadovaujasi pragmatiniais sumetimais kuo ilgiau išlaikyti šią valdančiąją daugumą, visai nepaisydami, su kuo eina obuoliauti“, – sako J. Razma.

Valdančioji dauguma ir koalicija dirba ir dirbs stabiliai, po Politinės tarybos posėdžio sakė Premjeras Algirdas Butkevičius.

Vyriausybės vadovas pakartojo savo išsakytą poziciją dėl „darbiečiams“ keliamų moralinių reikalavimų, tačiau apie postų perskirstymus nebuvo kalbama.

„Dar kartą noriu užtikrinti, kad valdančioji dauguma, koalicija ir toliau dirbs stabiliai. Vakar, kas buvo pasakyta po mūsų partijos valdybos posėdžio, tai yra, mūsų partijos valdybos nuomone, kur buvo kalbama dėl tam tikrų moralinių dalykų, o visi kiti klausimai turi būti kolegai Vytautui Gapšiui, ir tai yra jo apsisprendimo teisė“, – sakė Ministras Pirmininkas, primena ELTA.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas V. Gapšį pripažino kaltu vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.

Pats V. Gapšys trauktis iš Seimo pirmojo vicepirmininko posto neketina.

Populiariausi