Lietuvoje

2018.06.12 20:09

G. Landsbergis: sprendimas dėl M. Adomėno – skaudus, bet reikalingas

BNS 2018.06.12 20:09

Sprendimas šalinti parlamentarą Mantą Adomėną iš partijos yra skaudus, bet reikalingas, teigia Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Pasak jo, M. Adomėno išmetimas rodo, kad partija sugeba savikritiškai įvertinti savo narių veiksmus.

„Tai yra skaudus sprendimas, bet norint užtikrinti partijos integralumą, ypač visų tų kaltinimų, tyrimų kontekste, tai yra reikalinga“, – BNS antradienį sakė G. Landsbergis.

„Pasitikiu mūsų priežiūra, manau, kad jos veikla įrodo, kad partija gali būti atspari, savikritiška ir save įvertinti taip, kaip reikia tam, kad išlaikytume žmonių pasitikėjimą“, – pridūrė jis.

M. Adomėnas iš opozicinių konservatorių šalinamas dėl ryšių su teisme nagrinėjamoje politinės korupcijos byloje figūruojančiu koncernu „MG Baltic“.

Žiniasklaida skelbė, kad parlamentaras dalyvavo konservatorių partijos pirmininko rinkimuose su „MG Baltic“ palaikymu, tarėsi dėl finansinės paramos rinkimams ir tuometinio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio buvęs įtikintas balsavo už koncernui naudingas pataisas.

Klausiamas, ar M. Adomėnas turėtų likti TS-LKD frakcijoje ar apskritai Seime, G. Landsbergis tvirtino, kad Priežiūros komiteto sprendimas mesti jį iš partijos „yra griežtas ir pakankamas“.

„Toliau tas žmogus, Mantas Adomėnas, tuos sprendimus priims pats“, – sakė konservatorių lyderis.

TS-LKD Priežiūros komiteto sprendimas gali būti skundžiamas partijos prezidiumui.

Iš partijos pašalintas M. Adomėnas antradienio vakarą „Facebook“ paskiroje tikino tapęs trumparegiško mąstymo ir tendencingų interpretacijų įkaitu.

„Prisipažinsiu, nesitikėjau tokio Priežiūros komiteto sprendimo. Su „MG Baltic“ vadovais bendravo daug partijų, taip pat ir mūsų partijos, lyderių. Kaip praneša žiniasklaida, kai kas net yra davęs konkrečius pažadus, tačiau Priežiūros komiteto sprendimas buvo daug švelnesnis. Dabartinio sprendimo priežastys, ko gero, yra gilesnės negu tik šis epizodas. Aš nebuvau nei koncerno remiamas, nei įsipareigojęs. Sprendimą kandidatuoti partijos pirmininko rinkimuose priėmiau savarankiškai, nevykdydamas niekieno užduoties, o naudodamasis savo, kaip demokratinės partijos nario, teisėmis. Bijau, kad tapau trumparegiško mąstymo ir tendencingų interpretacijų įkaitu“, – rašė M. Adomėnas.