Lietuvoje

2018.06.12 16:31

Lietuvoje viešintis Dalai Lama: yra būdas įveikti visas problemas

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2018.06.12 16:31

Dėl globalios ekonomikos, informacijos srautų ir klimato kaitos visi planetos gyventojai yra tapę viena šeima, o problemos joje kyla dėl per daug sureikšmintų skirtumų, kurie iš tiesų antraeiliai, LRT RADIJUI sako Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama. Anot jo, vienintelis būdas įveikti pasaulyje vyraujančias problemas – giliau pažvelgti į save ir suprasti, kad visi žmonės tokie patys.

Pirmasis vizitas Lietuvoje buvo labai malonus, žmonės – pilni entuziazmo, LRT RADIJUI sako į Lietuvą atvykęs Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama. Jis teigia besijaučiantis laimingas dėl galimybės čia sugrįžti ir visuomet prisimenantis, kaip Lietuva atgavo nepriklausomybę.

Dalai Lama tvirtina visuomet mąstantis apie žmoniją, nes kiekvienas žmogus – jos dalis. „Dėl globalios ekonomikos, informacijos srautų ir klimato kaitos visi mes, planetos gyventojai, esame viena šeima. Visos problemos, taip pat žudymai Sirijoje, Jemene, kyla dėl per daug sureikšminamų antraeilių skirtumų“, – svarsto dvasinis lyderis.

Tačiau, pasak Dalai Lamos, yra būdas įveikti visas minėtas problemas: „Vienintelis vaistas – giliau pažvelgti į save ir suprasti, kad esame tokie patys žmonės. Mūsų kūnas, protas, emocijos – tokie pat. Svarbiausia, kad visi norime būti laimingi, todėl ir teisės turi būti lygios.“

Tibeto dvasinis lyderis Lietuvoje lankosi jau ketvirtą kartą. Šio vizito metu planuojama, kad Dalai Lama lankysis Vilniaus universitete ir kalbės apie žmogiškąsias vertybes švietime, taip pat aplankys Užupyje esantį Tibeto skverą, kuriame pasodins simbolinį medį. Birželio 14 d., ketvirtadienį, Dalai Lama skaitys paskaitą „Siemens“ arenoje. 

Su Dalai Lama Lietuvoje ketina susitikti įvairūs politikai, verslininkai, visuomenininkai, Seimo laikinosios Solidarumo su tibetiečiais grupės nariai. Nors 2013 m., Tibeto dvasiniam lyderiui viešint Lietuvoje, su juo susitiko Dalia Grybauskaitė, šiais metais šalies vadovė to daryti neplanuoja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt