Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.12 11:45

G. Landsbergis: esminė D. Grybauskaitės žinutė skirta R. Karbauskiui

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.06.12 11:45

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis mano, kad pagrindinė prezidentės Dalios Grybauskaitės žinia metinio pranešimo metu buvo skirta būtent valdančiosios partijos – „valstiečių“ – lyderiui Ramūnui Karbauskiui.  

G. Landsbergis, vertindamas D. Grybauskaitės metinį pranešimą, teigė manantis, kad prezidentė pasirinko taikesnį toną, siekė nuraminti aistras.

„Esminė politinė žinia, aš manau, buvo skirta „valstiečių“ frakcijos seniūnui ir tą išgirdau, nes bent jau keliose vietose buvo paminėti dalykai, kurie siejami su R. Karbauskiu, tai yra ir tebesitęsianti koncerno įtaka partijoms, tai akivaizdu, apie ką buvo kalbama, įspėjimas apie naujus koncernus, kurie gali ateiti. Aš įsivaizduoju, kad jie gali iš Kauno ar kokio kito miesto žengti į Vilnių“, – antradienį Seime po D. Grybauskaitės metinio pranešimo kalbėjo G. Landsbergis.

Konservatorių lyderis teigė išgirdęs ir prezidentės perspėjimą R. Karbauskiui dėl jo ryšių su žemės ūkiu.

„Yra įspėjimas R. Karbauskiui dėl jo ryšių su žemės ūkiu, dėl jo buvimo didžiuliu ūkininku, kuris iškreipia rinką“ , – teigė G. Landsbergis.

D. Grybauskaitė antradienį savo metiniame pranešime kritiškai atsiliepė apie Lietuvos žemės ūkio padėtį.

„Žemės koncentracija vienose rankose, pajų ir vekselių biznis, nekontroliuojamas žemių įsigijimas, neskaidrios ES paramos dalybos, fiktyvūs ūkiai ir „sofos“ ūkininkai atvedė prie netvarkos, anarchijos ir iškreiptos rinkos“, – apie žemės ūkio sektorių kalbėjo D. Grybauskaitė.  

G. Landsbergis pasidžiaugė, kad šalies vadovė daug dėmesio savo kalboje skyrė ir partijos, ragindama jas prisikelti.

„Tai yra bemaž pirmas toks ryškus prezidentė pasisakymas už partinės sistemos stiprinimą. [...]

Partijos atstatyti pasitikėjimą yra vis sunkiau ir sunkiau, tai šiandien D. Grybauskaitė suteikė galbūt tokį pasitikėjimą, kad būnant tradicine partija, turi atrasti savyje jėgų“, – tikino konservatorių lyderis.

„Aš iš prezidentės girdžiu palinkėjimą partinei sistemai nepasiduoti. Vietoj partijų ateina vienadieniai judėjimai. Tokios partijėlės stabilumo nesuteikia, priešingai – griauna politinę sistemą“, – pridūrė G. Landsbergis.

Prezidentės metinis pranešimas ir jo aptarimas LRT:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi