Lietuvoje

2018.06.12 12:44

R. Karbauskis kritikos prezidentės metiniame pranešime sau neišgirdo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.12 12:44

„Nemanau, kad kultūros komiteto pirmininko pareiškimas gali turėti įtakos valdžių bendradarbiavimui“, – kalba „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, paklaustas apie savo pareiškimą, esą į prezidentūrą jis nekels kojos. Nors prezidentė Dalia Grybauskaitė išsakė kritikos apie situaciją žemės ūkyje, R. Karbauskis kritikos sau sako prezidentės metiniame pranešime neišgirdęs.

Prezidentė pažymėjo, kad „ūkininkaujančios politikos dėmesio centre niekaip neatsiduria ne tik aukštosios technologijos, bet ir padėtis pačiame žemės ūkyje, į kurį greitai bus sudėta jau apie dešimt milijardų eurų europinės paramos.

Žemės koncentracija vienose rankose, pajų ir vekselių biznis, nekontroliuojamas žemių įsigijimas, neskaidrios ES paramos dalybos, fiktyvūs ūkiai ir „sofos“ ūkininkai atvedė prie netvarkos, anarchijos ir iškreiptos rinkos. Vieni kaime niekaip nesuduria galo su galu, kiti pamiršta deklaruoti šimtatūkstantinius sandorius“.

Tačiau paklaustas apie kritiką dėl situacijos žemės ūkyje, kritikos sau R. Karbauskis sako neišgirdęs.

„Aš nesu tikras, kad aš minimas. Bet jei kalbėti apie savo ir kitų atsakomybę, niekas jos nesikrato, tačiau tai su žemės ūkiu nesusiję. Kalbant apie žemės ūkį, dabar yra sausra – sunkus metas ūkininkams. Tikimasi lietaus", – kalba jis.

Į prezidentūrą kojos nekels, bet tai netrukdo dirbti

„Nemanau, kad kultūros komiteto pirmininko pareiškimas gali turėti įtakos valdžių bendradarbiavimui, – kalba R. Karbauskis, paklaustas apie savo pareiškimą, esą į prezidentūrą jis nekels kojos. – Tuo pačiu sakiau, kad visi prezidentūros įstatymo projektai bus svarstomi ir priiminėjami, tik, kiek jie reikalingi Lietuvos žmonų gerovei gerinti. Nieko asmeniško nėra ir nebuvo.“

Pasak jo, bendradarbiavimas su prezidentūra yra nuolatinis, premjeras kiekvieną savaitę susitinka su prezidente, Seimo primininkas – taip pat.

Metinis pranešimas ir jo aptarimas LRT:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.