Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.12 11:15

M. Lingė: prezidentė ramiai reaguoja į R. Karbauskio sprendimą su ja nebendrauti

ELTA 2018.06.12 11:15

Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė sako, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ramiai reaguoja į „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pareiškimą, jog jis nematąs galimybės su ja susitikti. 

„Seimo nario laisvė apsispręsti, kur jam eiti, kur neiti, su kuo bendrauti, su kuo nebendrauti“, – pabrėžė M. Lingė ir pridūrė, kad prezidentė apskritai stengiasi nekomentuoti atskirų politikų pasisakymų.

„Prezidentė apskritai laikosi nuostatos, kad atskirų politikų ar jų politinių pareiškimų, ar jų politinių komentarų, ar jų politinių žingsnių stengiasi nevertinti ir šiuo atveju tai irgi nėra išimtis“, – „Žinių radijui“ akcentavo M. Lingė. 

D. Grybauskaitės patarėjas užsiminė, kad visgi Lietuvos žmonių lūkestis yra darnus visų valdžių darbas.

„Jei kalbame apie valstybės reikalus, tai visų žmonių lūkestis yra, kad visos valdžios dirbtų darniai, kad jos ieškotų sprendimų, o ne eikvotų laiką tokiems antraeiliams klausimams, kurie iš tikrųjų, tiesiogine žodžio prasme, neduoda rezultato“, – kalbėjo M. Lingė.

„Bet šiuo atveju tikrai yra reaguojama ramiai“, – sakė M. Lingė ir pabrėžė, kad apskritai vertinant prezidentės darbas su Seimu ir vyriausybe yra konstruktyvus.

R. Karbauskis gegužės 23 d. interviu portalui delfi.lt sakė, kad įvertinęs paviešintą prezidentės susirašinėjimą su korupcija kaltinamu buvusiu liberalu Eligijumi Masiuliu, nemato tikslo susitikti su D. Grybauskaite. 

„Čia tas pats kaip nematyčiau galimybės susitikti su „MG Baltic“ prezidentu. Lygiai taip pat nematau galimybės susitikti su prezidente“, – sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis akcentuoja, kad D. Grybauskaitė turi pasiaiškinti dėl šių laiškų ir patvirtinti arba paneigti jų autentiškumą. R. Karbauskio nuomone, būtina toliau tęsti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimą, o vienu iš jo tyrimo objektų turi būti ir prezidentė.

Prezidentė tokią R. Karbauskio iniciatyvą pastarąją savaitę įvertino skeptiškai pareikšdama, kad R. Karbauskio buvimas Seimo nariu gali būti nesuderinamas su šalies Konstitucija. 

„Konstitucijos straipsniai numato, kad Seimo nariai negali turėti verslo arba naudos, arba gauti kitų pajamų“, – birželio 8-ąją pareiškė D. Grybauskaitė, pridurdama, kad Seimas, nusprendęs toliau tęsti NSGK tyrimą, turėtų tirti visus politikus, kurie būdami Seime tiesiogiai atstovauja verslui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi