captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvių pasitenkinimas demokratija priklauso nuo ekonomikos būklės

Birželio mėnesį 44 proc. respondentų teigė, kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu gerėja. Palyginti su vertinimais prieš metus, teigiamai vertinančių padėtį Lietuvoje padaugėjo 16 procentinių punktų.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Birželio mėnesį 44 proc. respondentų teigė, kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu gerėja. Palyginti su vertinimais prieš metus, teigiamai vertinančių padėtį Lietuvoje padaugėjo 16 procentinių punktų.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu birželio 5–15 dienomis atliktos apklausos duomenimis, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų mano, kad reikalai pastaruoju metu šalyje iš esmės krypsta į blogąją pusę. 44 proc. teigė, kad reikalai gerėja, ir tik 1 proc. neturėjo nuomonės.

Nuo gegužės gyventojų nuomonė šiuo klausimu pakito nedaug – 3 procentiniais punktais padaugėjo manančių, kad reikalai blogėja.

Tarp optimistų daugiausia jaunimas iki 30 metų, miestų gyventojai, aukštesnio nei vidurinio išsilavinimo žmonės, vadovai, specialistai ir tarnautojai, besimokantis jaunimas bei namų šeimininkės, rusų tautybės gyventojai, kairiųjų pažiūrų respondentai bei tie, kurių šeimos mėnesio pajamos yra didžiausios – per 2500 litų.

Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti kaimo gyventojai, respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis – iki 1500 litų per mėnesį, bedarbiai, pensininkai bei darbininkai, lenkų tautybės gyventojai, dešiniųjų pažiūrų respondentai.

Daugiau pinigų – geresnė demokratija

Birželio mėnesio apklausoje vertindami šalies demokratijos padėtį pusė – 51 proc. – viešosios nuomonės apklausos dalyvių buvo nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija. Keturi iš dešimties – 39 proc. – nurodė esą patenkinti demokratijos veikimu. Kas dešimtas respondentas neturėjo nuomonės.

Pasitenkinimas demokratija Lietuvoje per pastarąjį mėnesį nepakito, o lyginant su vertinimais prieš metus, patenkintųjų demokratijos veikimu padaugėjo 11 procentinių punktų.

Tuo, kaip veikia demokratija Lietuvoje, dažniau patenkinti tie patys, kurie mano, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja.

Daugiau už kitus demokratijos veikimu šalyje nepatenkinti vyrai, vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime bei mažesniuose miestuose, bedarbiai, darbininkai ir pensininkai, lenkų tautybės gyventojai.

Apklausa parodė, kad gyventojų pasitenkinimą demokratija itin daug įtakos turi ekonominė padėtis. Trys iš keturių – 74 proc. – respondentų, kurie mato ekonominės padėties gerėjimą, yra patenkinti demokratijos veikimu. Tarp neigiamai vertinančių ekonominę padėtį net aštuoni iš dešimties – 83 proc. – yra nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close