Lietuvoje

2018.06.10 11:40

Vilniečiai per Nerį jau gali keltis ekologišku keltu

LRT.lt 2018.06.10 11:40

Vasarą savaitgaliais per Nerį veiks keltas „Uperis“. Ekologiškas, švytuoklinis upės srovės jėga varomas keltas skirtas pėstiesiems ir dviratininkams. Vienu metu juo gali keltis 7 žmonės, o kelionė per upę trunka kiek daugiau nei 2 minutes.

Šis keltas leidžia Valakampių, Antakalnio ir Turniškių rajonų gyventojams bei poilsį gamtoje mėgstantiems vilniečiams greičiau pasiekti Verkių parką arba toliau keliauti dviračiais link Žaliųjų ežerų. O Santariškių ir Jeruzalės gyventojams nukakti iki Valakampių pliažų bene greičiausiu galimu būdu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šis keltas sukurtas iš modulių, kuriuos lengva išrinkti ir sukonstruoti didesnę pontoninę platformą ar tiltą. Pirmą kartą šio kelto prototipas buvo sukurtas ir išbandytas ties antruoju Valakampių paplūdimiu ir Verkiais 2014-ųjų rudenį.  Pirmasis „Uperis“ buvo gaminamas iš stiklo pluošto.

Modulinis keltas „Uperis“ jau yra laimėjęs Lietuvos Kultūros tarybos premiją bei tapęs tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė“ nacionalinio konkurso finalo nugalėtoju.

Visi vilniečiai ir miesto svečiai per Nerį „Uperiu“ gali keltis visą vasarą savaitgaliais nuo 11 iki 21 val. Bilieto kaina – 1 euras.

Daugiau informacijos čia.