Lietuvoje

2018.06.10 10:30

Kaune ir Vilniuje – pratybose dalyvaujančios karo technikos paroda

BNS 2018.06.10 10:30

Sekmadienį Kaune, prie „Žalgirio“ arenos, ir Vilniuje, Lukiškių aikštėje bus galima apžiūrėti Lietuvos bei sąjungininkų karinę techniką.

Anot Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, sekmadienį po vidurdienio, skambant kariškiems maršams, kauniečiai ir miesto svečiai penkias valandas galės iš arti apžiūrėti daugiau nei dvi dešimtis karinės technikos vienetų, naudojamų Lietuvos kariuomenėje, susipažinti su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir JAV kariuomenėje naudojama šarvuota karine technika, pabendrauti su pratybose dalyvaujančiais Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariais.

Lietuvos kariai demonstruos oro gynybos karinę ginkluotę, pėstininkų šarvuotį M113, daugiafunkcinius sunkvežimius SISU, kelių modifikacijų visureigius HMMWV. Taip pat Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai pristatys naudojamą pėstininkų ginkluotę.

Lietuvos šaulių sąjungos atstovai ir Karo prievolės komplektavimo tarnybos kariai rengs specialias sukarintas užduotis. 

Lietuvoje dislokuota NATO bataliono kovinė grupė renginiui planuoja skirti šarvuočius „Boxer“, „Patria“, šarvuotus žvalgybos visureigius „Fennek“, tankus „Leclerc“ ir kitą techniką.

„Kardo kirtyje“ dalyvaujantys amerikiečių kariai pristatys šarvuotas pėstininkų mašinas „Stryker“.

Vilniuje, Lukiškių aikštėje, sekmadienį vyks iškilminga Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos gvardijos bendradarbiavimo 25-mečio šventė, bendra Lietuvos ir JAV karių rikiuotė.

Čia taip pat bus galima iš arti pamatyti 36 tonas sveriančią ratinę pėstininkų kovos mašiną „Boxer“, šarvuotį „Patria“ ir „Stryker“, išminavimo robotą ir įrangą, šarvuotą žvalgybos visureigį „Fennek“, Specialiųjų operacijų pajėgų keturračius ir kt.

Vilniaus centre vyks JAV ir Lietuvos karinių orkestrų pasirodymas, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos karių parodomoji programa.