Lietuvoje

2013.07.15 10:22

Neblaivus „Porsche“ vairavęs K. Brazauskienės sūnus neskuba aiškintis teismui

DELFI.lt2013.07.15 10:22

Paskutinę birželio mėnesio naktį Neringoje, Alksnynės kontrolės poste neblaivus prie vairo įkliuvęs Kristinos Brazauskienės sūnus dabar turi aiškintis teisme.

Paskutinę birželio mėnesio naktį Neringoje, Alksnynės kontrolės poste neblaivus prie vairo įkliuvęs Kristinos Brazauskienės sūnus turi aiškintis teisme, tačiau į posėdį neatvyko.

Klaipėdos miesto apylinkės teisme Ernestas Butrimas pirmadienį buvo laukiamas 9 val. ryto, kad pasiaiškintų dėl įvykių birželio 30-osios naktį.

Policijos pareigūnai užfiksavo, kad apie 1 val. 30 min. Neringoje, Alksnynės kontrolės poste, 1971 m. gimęs E. Butrimas iš pradžių vengė tikrintis alkoholio matuokliu.
 
Teismui perduotoje administracinėje byloje nurodyta, kad siekdamas išvengti administracinės atsakomybės ir nenorėdamas tikrintis girtumo, Neringos policijos pareigūnui žodžiu siūlė 600 litų kyšį.

Vėliau jis visgi sutiko pūsti į alkoholio matuoklį. E. Butrimui buvo nustatytas 1,46 prom. girtumas.

Vietoj E. Butrimo pasiaiškinimo teismas sulaukė tik prašymo atidėti bylos nagrinėjimą. Teismas pirmadienį nusprendė suteikti jam galimybę pasiaiškinti ir jo prašymas patenkino.

Įkaušusio vairuotojo „Porshe“ automobilis buvo uždarytas į policijos saugojimo aikštelę. Liepos 1 d. jo pasiimti E. Butrimas atvyko su mama K. Brazauskiene. Ji asmeniškai automobilį išvairavo iš saugojimo aikštelės.

Dėl kyšio siūlymą keliama baudžiamoji byla. Administracinėje byloje kyšio klausimas nenagrinėjamas.

Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo (girtumo) laipsnis (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės), – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių metų iki vienerių metų šešių mėnesių.

Jei teismas vyrą baus už vengimą tikrintis girtumą – tuomet jam gresia bauda nuo vieno tūkstančio iki trijų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių iki trejų metų arba administracinis areštas nuo dešimties iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius