Lietuvoje

2018.06.09 11:57

Funikulierių valdančios įmonės vadovas apie nelaimę: tai yra neblaivaus mašinisto kaltė

Jurgita Andriejauskaitė, 15min.lt2018.06.09 11:57

„Tikrai labai atsiprašau visų“, – po penktadienio vakarą įvykusio incidento Kauno funikulieriuje 15min sakė bendrovės „Kauno liftai“ vadovas Jonas Guzavičius. Jis atviras – kaltė dėl nelaimės tenka darbuotojui, kuris, kaip paaiškėjo, buvo neblaivus. Laimei, išvengta didelės tragedijos ir funikulieriumi kilę vaikai iš Šiaulių stiprių sužalojimų nepatyrė.

Kaip penktadienį pranešė Bendrasis pagalbos centras, 17.14 val. buvo gautas pranešimas apie įvykį. Pranešėjas nurodė, kad Kaune, Putvinskio gatvėje, nukrito funikulierius, yra sužeistų vaikų. Į įvykio vietą išsiųstos Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos, medikai, policijos pareigūnų ekipažas. Paaiškėjo, jog funikulieriumi kėlėsi iš Šiaulių atvykusi vaikų grupė, aštuoni vaikai buvo pristatyti į ligoninę, tačiau rimtų sužalojimų nepatyrė.

Funikulierių valdęs 61-erių mašinistas, paaiškėjo, buvo neblaivus, jis uždarytas į areštinę dviem paroms.

Anot J. Guzavičiaus, funikulierius dėl stabdymo jėgos atsitrenkė į galinį buferį ir vaikai nelaimės metu suvirto vienas ant kito, patyrė išgąstį.

„Nuo to staigaus sustojimo jėgos funikulierius atsimušė į medinį buferį, matosi žymės. Yra spyruoklės, jos šiek tiek sušvelnina, bet buferis neskirtas stabdymui. Jis skirtas sulaikyti, jei pradėtų riedėti arba atremti remontuojant, – sakė A. Guzavičius. – Labai gaila, ką padarysi... Visi pergyvena, ir darbuotojai. Yra daugiau kaip šimtas darbuotojų, paskui kiekvieną dėl blaivumo nepalakstysi, labai sudėtinga, tačiau tvarka bus labai sugriežtinta, o operatorius, vien dėl to, kad buvo neblaivus, tikrai toliau negalės dirbti. Tikrai labai atsiprašau visų.“

J. Guzavičius penktadienį iškart nuvyko į incidento vietą ir su specialistais įvertino situaciją. Ketinama sudaryti komisiją ir ištirti nelaimę.

„Ačiū Dievui, kad nėra sunkių sužalojimų, tik apžiūrėjo vaikus ir išleido iš ligoninės. Šiek tiek ne taip baisu... Bet yra žmogiškasis faktorius – mašinistas, labai gaila, kad išgėręs buvo. Čia didžiausia baisybė. 0.69 yra lengvas girtumo laipsnis, bet tokį darbą dirbant yra tas pats kaip vairuotojas, galioja tos pačios taisyklės. Jis paprasčiausiai nesugebėjo susitvarkyt su funikulieriumi ir šis per stipriai atsirėmė į galinį buferį, stabdymas nebuvo švelnus.

Įvertinus matyti, jog per vėlai pradėta stabdyti. Tuo metu vienas vagonas buvo pilnai pakrautas, antras beveik tuščias. Pakrauto stabdymo kelias yra ilgesnis, jį turėjo anksčiau pradėti stabdyti“, – sakė J. Guzavičius.

Mašinistu vyras bendrovėje „Kauno tiltai“, valdančioje funikulierių, dirbo daugiau nei metus.

„Mašinistu vyras dirbo daugiau nei vieneri metai, ne jaunuolis, patyręs žmogus. Nebuvo pastebėta bėdų dėl alkoholio niekada. Paprastai keleiviai pasakytų. Amžius toks, daugiau kaip 60 metų, nevėjavaikiškas turėtų būti.

Pasielgė ne taip, kaip turėjo elgtis, ačiū Dievui, kad ne toks didelis smūgis, nebuvo sulaužymų, mirtinų traumų“, – kalbėjo susijaudinęs vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.