Lietuvoje

2018.06.08 15:47

G. Landsbergis: siekiant naujų tyrimų diskredituojamas NSGK pirmininkas

Su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu susitikęs Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis teigia, kad patvirtinus Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadas dėl tolesnių siūlymų turi spręsti Seimas. G. Landsbergis siūlo sudaryti specialią darbo grupę, kuri iki rudens parengtų įstatymų pataisų projektus, tokius kaip partijų finansavimas ar žiniasklaidos savireguliacija. Kartu didžiausios opozicinės frakcijos seniūnas tikisi, kad nebus priimti prieš opoziciją nukreipti „valstiečių“ teikiami įstatymų projektai. Tuo metu V. Pranckietis teigia, kad konservatorių siūlymus perduos vyriausybei, kuri ir ruoš būsimas įstatymų pataisas. Kartu Seimo pirmininkas žada, kad diskusijos dėl jų vyks ir Seime.

„Nutarėme, kad [laišką] reikia peradresuoti vyriausybei, kad vyriausybė, įsigilinusi į konservatorių pasiūlymus, galėtų prijungti tas iniciatyvas prie savo, kad nebūtų daroma ir vyriausybėje, ir atskira grupė Seime. Taip pat sutarėme, kad padarysime diskusiją, kaip ir darome įvairiais aktualiais klausimais, o antradienį į pasitarimą kviečiu visų frakcijų seniūnus dėl programos, dėl bendro darbo, dėl galimos ateities“, – sakė V. Pranckietis.

„Svarbiausia, kas bus toliau, ir aš matau grėsmių. Reikia naujų tyrimų, nes neva šitas buvo nepakankamas, neatsakė į visus klausimus – taip diskredituojamas komitetas, komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, pasakant, kad darbas, kurį jie atliko per pusę metų, yra nesvarbus, ir reikia jį atiduoti kitiems žmonės, kurie galbūt bus griežtesni, mažiau reiklūs faktams, daugiau reiklūs emocijoms, – sakė G. Landsbergis. – Jau dabar girdime įvairių pasiūlymų, žiniasklaidos laisvės ribojimų. Aš suprantu, kad gali atrodyti, jog reikia įstatymų projektų, ir jų tikrai reikia. Tai turi padaryti lygiai vieningai Seimas, Seimo frakcijos, sutarusios, kokie įstatymai yra reikalingi.“