captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Gapšys: ne socialdemokratams spręsti, ar man trauktis iš posto

Premjerui Algirdui Butkevičiui pareiškus, kad kaltu dėl nelegalių partijos pajamų tvarkymo pripažintas Darbo partijos (leiboristų) pirmininkas Vytautas Gapšys turėtų atsisakyti Seimo pirmojo vicepirmininko posto, pastarasis teigia, kad ne socialdemokratams spręsti.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Premjerui Algirdui Butkevičiui pareiškus, kad kaltu dėl nelegalių partijos pajamų tvarkymo pripažintas Darbo partijos (leiboristų) pirmininkas Vytautas Gapšys turėtų atsisakyti Seimo pirmojo vicepirmininko posto, pastarasis teigia, kad ne socialdemokratams spręsti.

„Ne socialdemokratai pirmiausiai mane delegavo į šitas pareigas, todėl ne jiems ir turėtų būti vertinti tuos dalykus. Tai Darbo partijos (leiboristų) deleguota pozicija“, – LRT televizijos laidai „Labas rytas, Lietuva“ teigė V. Gapšys.

Premjeras nesiūlė Darbo partijai (leiboristams) apskritai atsisakyti Seimo vicepirmininko kėdės ir teigė tik tiek, kad iš šio posto turėtų pasitraukti V. Gapšys. Šis premjero žodžius interpretuoja taip, lyg iš Darbo partijos (leiboristų) būtų norima atimti postą.

„Iš kitos pusės, aišku, jei socialdemokratai mano, kad reikia peržiūrėti koalicijos sutartį, tokia galimybė yra, bet ji turi būti peržiūrima pagal kvotas Vyriausybėje ir Seime. Paprasčiausiai reikėtų Darbo partijai suteikti penkių ministrų pozicijas – taip, kaip priklauso pagal kvotas – o mes sumažintume savo turimų pozicijų skaičių Seimo vadovybėje. Jei socialdemokratai to nori, mes esame pasiruošę derėtis“, – teigė V. Gapšys.

Priminus, kad premjeras pasitraukimą iš Seimo vadovybės traktuoja kaip moralės klausimą, V. Gapšys atsakė, „moralės dalykus turėtų vardinti ne socialdemokratai“. Pasak V. Gapšio, valdančioji koalicija gali dirbti toliau.

„Aš manau, kad koalicija toliau gali dirbti, atsižvelgiant į tai, kad koalicijos sutartis yra su Darbo partija (leiboristais) ir šitoj vietoj nematau poreikio keisti koalicinę sutartį, nebent to norėtų patys socialdemokratai, bet tada natūralu, kad mes turėtume sėsti prie popieriaus lapo ir žiūrėti pagal skaičius ir kvotas. Bet aš to nesiūlau“, – sakė politikas.

Primename, kad sekmadienį posėdžiavusi Socialdemokratų partijos valdyba taip pat nusprendė, kad koalicijos darbui teismo sprendimas įtakos neturės.

„Pripažinta, kad po teismo priimto sprendimo yra moralinių problemų. Manome, kad geriausia būtų, jei Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas V. Gapšys sustabdytų užimamas pareigas. Jis galėtų suspenduoti buvimą Seimo vicepirmininku iki tol, kol bus priimtas galutinis teismo sprendimas“, – po pasitarimo sakė A. Butkevičius.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas Darbo partijos įkūrėją parlamentarą Viktorą Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Jam skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė. Partijos narei parlamentarei Vitalijai Vonžutaitei skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, o reorganizuotos partijos vadovui V. Gapšiui skirta 35 tūkst. litų bauda.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...