Lietuvoje

2018.06.08 13:18

Vilniaus daugiabučių rajonuose atnaujinamos poilsio erdvės

LRT.lt 2018.06.08 13:18

Vilniaus daugiabučių rajonuose atgaivintos gyventojų poilsiui ir pramogoms tinkančios išskirtinės erdvės. Žaliosios erdvės jau atnaujintos Naujininkų, Antakalnio rajonuose, o per vasarą bus sutvarkyti ir kiti 13 skverų, rašoma savivaldybės pranešime.

Savivaldybė žada atnaujinti Naujamiesčio (Algirdo g.), Pašilaičių (Žemynos g. ir Medeinos, Gabijos, Pašilaičių g.ir Laisvės pr.), Karoliniškių (tarp L. Asanavičiūtės, V. Maciulevičiaus, V. Druskio ir Sietyno g., tarp L. Asanavičiūtės, D. Gerbutavičiaus, R. Jankausko ir Sietyno g. bei  L. Asanavičiūtės, I. Šimulionio, A. J. Povilaičio g.), Vilkpėdės (Savanorių pr. ), Lazdynų (Erfurto g.), Justiniškių (Taikos, Justiniškių ir Rygos g.) bei  N. Vilnios (tarp Gerovės g. ir Vilnios upės) rajonų skverus. 

Daugelyje skverų žadama įrengti pėsčiųjų takus, apšvietimą, pakloti šaligatvius, kai kur įrengti vaikų žaidimo aikštelės, pastatyti suoliukus, apželdinti teritoriją.

Per ateinančius metus planuojama sutvarkyti dar 17 viešųjų erdvių, skirtų miestiečių poilsiui ir pramogoms. 

Gegužę baigti tvarkyti skverai Naujininkų ir Antakalnio rajonuose. Naujomis žaliomis erdvėmis taip pat jau gali džiaugtis ir Pilaitės, Fabijoniškių, Šeškinės ir Viršuliškių rajonų gyventojai. 

Be naujų skverų įrengimo, šiemet taip pat žadama sutvarkyti 80 km gatvių, 350 įvažiavimų į daugiabučių namų kiemus ir pakloti daugiau kaip 20 km naujų šaligatvių.

Per dvejus metus naujų viešųjų erdvių rajonuose sutvarkymui savivaldybė skirs apie 3 mln. eurų.