Lietuvoje

2013.07.16 12:04

Vilniečiai vėl gali sėsti ant 22 mln. Lt kainavusių oranžinių dviračių

Justė Navickaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt2013.07.16 12:04

Oranžiniai dviračiai grįžta į sostinės gatves. Šiandien iš Europos aikštės išriedės 200 šių transporto priemonių. Nuomos sistema, kaip planuojama, turėtų veikti bent 15 metų.

Oranžiniai dviračiai grįžta į sostinės gatves. Šiandien iš Europos aikštės išriedės 200 šių transporto priemonių. Nuomos sistema, kaip planuojama, turėtų veikti bent 15 metų.

Prieš 12 metų į Vilniaus gatves išriedėję per 800 oranžinių dviračių tapo savotiška dovana gyventojams, nes atgal grįžo vos keli. Tą kartą dviračių akcijos rėmėjams projektas kainavo daugiau nei ketvirtį milijono litų. Dabar savivaldybės iniciatyva sostinėje įrengta nauja automatinė dviračių nuomos sistema.

Iš 24 Vilniuje išsidėsčiusių terminalų, nuo šiandien galima išsinuomoti pirmuosius 200 dviračių, o ateityje jų turėtų būti dar daugiau. Terminalai veiks visą parą šiltaisias metų laikais.

Naujaisiais dviračiais pirmą pusvalandį bus galima važinėti nemokamai, antrasis kainuos 1,5 lito, trečiasis – 5 litus. Kiekvienas pusvalandis vis brangesnis, nes sistema norima skatinti dviračiais dalytis.

Išsinuomoti dviratį galima tik su specialia oranžinio dviračio kortele, registruota vilniečio kortele arba kreditine, todėl kiekvienas dviratį pasiimantis asmuo bus identifikuojamas, o grąžinus nuskaitoma atitinkama suma už važinėtą laiką.

Į dviračių nuomos sistemą ir dviračius reklamos agentūra „JCDecaux“ investavo 22 mln. litų – mainais į reklamos plotą. Taigi nuostolių šį kartą savivaldybė neturėtų patirti, nes 2001-aisiais dviračių stovus ir ženklinimą finansavo pati savivaldybė.

Pradanginusiam dviratį teks mokėti daugiau nei pusę tūkstančio baudos.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius