Lietuvoje

2018.06.06 17:24

Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai išvyko į pratybas JAV

LRT.lt 2018.06.06 17:24

Trečiadienį iš Šiaulių oro uosto dviem Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų transportiniais lėktuvais KC-135R į JAV išvyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių grupė. Iki birželio 16 d. pratybose Lietuvos kariai mokysis veikti mūšio mieste sąlygomis, dalyvaus šaudymo ir kitose pratybose bei, svarbiausia, keisis patirtimi su sąjungininkais.

Tai kasmetinė Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimo iniciatyva – mūsų regione vykstančių tarptautinių pratybų „Saber Strike“ (liet. Kardo kirtis) metu treniruotis į Lietuvą atvyksta Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai, o į pratybas JAV išvyksta būrys Lietuvos karių.

Šiemet įgyti patirties JAV Pensilvanijos „Fort Indiantown Gap“ mokymo centre ir poligone išvyksta trys KASP pėstininkų skyriai iš Dainavos apygardos 1-osios, Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios bei Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės. Šie kariai 2017 metais tapo KASP geriausio pėstininkų skyriaus varžybų prizininkais.

Minint Lietuvos ir JAV Pensilvanijos bendradarbiavimo 25-ąsias metines į JAV kartu su KASP pėstininkų būriu vyksta ir KASP Bigbendas, kuris dalyvaus specialiame koncertiniame ture Pensilvanijos valstijoje. Karius taip pat lydės KASP vadas pulkininkas Arturas Jasinskas.

Į Lietuvą pirmadienį atvykę JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) jau dalyvauja tarptautinėse pratybose „Saber Strike 2018“, taip pat Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimo 25-mečiui paminėti skirtuose renginiuose.

Šiais metais sukanka 25 metai, kai vyksta intensyvus Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas karinėje srityje. Pirmoji JAV programos „Kariai kariams“ (angl. Mil-to-Mil) grupė savo veiklą Lietuvoje pradėjo 1993 m. balandį. Lietuvos atstovai vykdavo į JAV ginkluotųjų pajėgų bazes, kur susipažino su JAV kariuomenės daliniais, jų veikla. JAV kariniai ekspertai atvykdavo į Lietuvą ir rengdavo seminarus, kursus. Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vienetai ir kariai aktyviai dalyvavo ir tebedalyvauja pratybose ir tarptautiniuose mokymuose Lietuvoje.