Lietuvoje

2018.06.06 16:15

Prasideda JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo minėjimo renginiai

LRT.lt 2018.06.06 16:15

Į Lietuvoje vykstančias pratybas atvykę Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos  kariai kartu su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais birželio 7 d. Gaižiūnų poligone atliks bendrus šuolius su parašiutais, rašoma pranešime spaudai. 

Bendru šuoliu su parašiutais Rukloje simboliškai pradedami JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Lietuvos kariuomenės 25-erių metų bendradarbiavimo sukakties renginiai Lietuvoje.

Viso šuolyje planuoja dalyvauti apie 50 JAV ir Lietuvos karių, kuriuos atskraidins JAV orlaivis C130. Šuolį su parašiutu planuoja atlikti ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo viršininkas plk. ltn. Linas Kubilius bei Pensilvanijos nacionalinės gvardijos atstovas plk. Kennethas Weilandas.

Visiems sėkmingai šuolį atlikusiems kariams jau šį sekmadienį, iškilmingos rikiuotės Lukiškių aikštėje Vilniuje metu bus įteikiami „Parašiutininko sparnai“.

Į Lietuvą birželio 4 d. atvykę JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai jau dalyvauja tarptautinėse pratybose „Saber Strike 2018“ (liet. Kardo kirtis).

Šiais metais sukanka 25 metai, kai vyksta intensyvus Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas karinėje srityje. Pirmoji JAV programos „Kariai kariams“ (angl. Mil-to-Mil) grupė savo veiklą Lietuvoje pradėjo 1993 m. balandį. Lietuvos atstovai vykdavo į JAV ginkluotųjų pajėgų bazes, kur susipažino su JAV kariuomenės daliniais, jų veikla. JAV kariniai ekspertai atvykdavo į Lietuvą ir rengdavo seminarus, kursus. Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vienetai ir kariai aktyviai dalyvavo ir tebedalyvauja Sausumos pajėgų pratybose ir tarptautiniuose mokymuose.