Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.07 09:31

Naujos LRT kilnojamos stotys užtikrins kokybiškiausias transliacijas Lietuvoje

2018.06.07 09:31

Stebint visuomenei ir žiniasklaidos atstovams LRT kieme trečiadienį pristatytas naujausias visuomeninio transliuotojo kūrinys – moderniausios Lietuvoje kilnojamosios televizijos stotys KTS-X ir KTS-mini. Naujosios stotys užtikrins kokybiškas, šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias televizijos, radijo ir interneto transliacijas visiems LRT kanalams.

Labiausiai naujosios televizinės technikos pajėgumai atsiskleis sporto ir muzikos transliacijų metu – žiūrovai transliacijas matys HD kokybe, su pakartojimais, erdviniu Dolby surround garsu. Jau greitai KTS-X ir KTS-mini transliuos iš svarbiausių šių metų renginių – 100-mečio „Dainų šventės“, Popiežiaus vizito Lietuvoje, Lietuvos futbolo rinktinės atrankinių varžybų ir t.t.

Didžioji KTS-X – net 24 tonas sveriantis 12 m ilgio vilkikas, jį į transliacijas lydės pagalbinis 17 tonų 10 m ilgio vilkikas. Pagrindiniame automobilyje įrengtos darbo vietos ir įranga, pagalbinis skirtas kilnojamos įrangos vežiojimui ir transliacijos metu dirbančiam personalui.

„Ankstesnis mūsų turėtas KTS-3 buvo visiškai moraliai ir fiziškai nusidėvėjęs, sunkvežimis „Kamaz“, paskutinį kartą modernizuotas 2003 metais. Buvo SD kokybės, 6 kameros, pultas vienos juostos, be jokių pakartojimų, – pasakoja LRT Technologijų departamento vadovas Arnas Zuikis. – Ir nors televizijos technika tobulėja kasmet, tikimės, kad LRT žiūrovai naujųjų KTS galimybėmis mėgausis mažiausiai 10 metų.“

Kas labiausiai atskleidžia naujosios KTS privalumus? Pasak A. Zuikio, tai sunkvežimis su išskleidžiamais šonais (kėbulo išskleidimą ir suskleidimą valdo mikroprocesoriniai valdikliai, tai atliekama vienu mygtuko paspaudimu), tokiu atveju atsiranda papildomų darbo vietų ypač dideliems renginiams. Techniškai yra galimybė vienu metu daryti dvi visiškai atskiras programas, kitais atvejais įranga dirba kaip pagrindinės programos rezervas. Vaizdo pultas – 3 skirtingų mikšeravimo juostų, daugybė efektų, dvi vaizdo pakartojimų vietos, daugiakanalis vaizdo įrašų serveris, du grafikos generatoriai, garso įranga pritaikyta apdoroti iki 4 Dolby surround garso programų, daugiakanalis garso įrašas – iki 196 garso takelių.

Stotis puikiai pritaikyta sudėtingiems svarbių ir didelių renginių filmavimams, atitinka tarptautinių organizacijų EBU, FIFA, FIBA ir kitų keliamus reikalavimams atitinkamų renginių transliavimui. Taip pat svarbu – pasirūpinta personalo patogumu ir saugumu darbo vietose bei poilsio zonose.

KTS-mini išskirtinumas – tai pirmoji kilnojama televizijos stotis Lietuvoje, turinti palydovinę perdavimo įrangą. Ši kilnojama stotis turi 5 vaizdo kameras, iš kurių viena yra bevielė. Taip pat turi kompaktiškas vaizdo pakartojimų, grafikos ir garso režisūros darbo vietas. 

Ir KTS-X, ir KTS-mini turi elektros generatorius, KTS-X ~40kW, mini ~ 15kW, tad gali dirbti visiškai autonomiškai, neprisijungę prie elektros tinklo.

KTS-mini kainavo 1.597.079,00 EUR su PVM,  KTS-X atsiėjo 3.793.245,94 EUR su PVM.

Eimanto Genio (LRT.lt) nuotraukų galerija: https://www.lrt.lt/naujienos/tavo-lrt/37/214975/naujos-lrt-kilnojamos-stotys-uztikrins-kokybiskiausias-transliacijas-lietuvoje

Vaizdo klipas apie naująsias KTS: https://www.facebook.com/LRT.LT/videos/10157712995884129/

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi