Lietuvoje

2018.06.06 10:10

Pasaulio lyderės susitinka Vilniuje: prasideda moterų politinių lyderių konferencija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.06 10:10

Trečiadienį Vilniuje prasideda tarptautinė moterų politinių lyderių konferencija. Ji rengiama Moterų pasaulio lyderių tarybai pirmininkaujančios šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva.

Į prezidentės globojamą aukšto lygio renginį Seime atvyks parlamentarės iš viso pasaulio, jos kartu su verslo, akademinės bendruomenės, pilietinės visuomenės atstovais aptars, kaip paskatinti moterų dalyvavimą politikoje, užtikrinti lygiavertes ekonomines galimybes, kaip stabdyti smurtą prieš moteris.

Lietuvoje laukiamos Kroatijos, Maltos prezidentės, Islandijos premjerė, kitos esamos ir buvusios valstybių vadovės, kurias vienija prezidentės vadovaujama Moterų pasaulio lyderių taryba.

Ši aukšto lygio konferencija – tradicinis, jau 7-ąjį kartą vykstantis globalus moterų parlamentarių susitikimas, kasmet rengiamas vis kitoje pasaulio valstybėje.

Šiais metais politikės iš viso pasaulio susitiks Lietuvoje, minint ne tik atkurtos valstybės šimtmetį, bet ir 100 metų sukaktį, kai Lietuva viena pirmųjų Europoje suteikė moterims teisę balsuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt