Lietuvoje

2018.06.05 22:42

Lazdijuose ūkininkas pusbadžiu laikė 20 arklių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.05 22:42

Beveik 20 arklių situacija ūkyje Lazdijų rajone parodė: atsakingos institucijos yra, rezultato – ne. Žiemą arkliai praleido pusbadžiu, mėšle, tamsoje, ankštuose garduose. Maisto ir veterinarijos tarnyba pripažįsta, kad darbuotojai lig šiol rūpinosi formalumų, o ne gyvūnų gerove.

Dabar arklius siekiama konfiskuoti, tačiau atsiranda kitų sunkumų - Lietuvoje nenustatyta tvarka, kas gyvūnus tokiais atvejais turėtų perimti ir rūpintis, taip pat dar nėra įstatymo, kuris gyvūnų skriaudėjams bent kelerius metus neleistų vėl jų laikyti.

Žiemą, veterinarijos tarnybos teigimu, arkliai per mažai šerti, girdyti, buvo išliesėję, gyveno mėšle, dalis – ankštuose garduose.

Seime rengiama tvarka, pagal kurią veterinarijos inspektorius pirmiausia turėtų įvertinti gyvūno būklę, o ne tik patikrinti, ar yra pašaro, vandens. Taip pat siekiama, gyvūną būtų galima konfiskuoti, iki teismo sprendimo. Ir kad būtų aišku, kas jį perimtų. Dabar nėra kur jų dėti. Be to, siekiama gyvūnų skriaudėjams uždrausti trejus ar penkerius metus vėl juos laikyti.

Ar drausti skriaudėjui iš karto laikyti kitą gyvūną Seimas numatęs spręsti rudenį.

Plačiau apie situaciją – Rūtos Lankininkaitės, Irmos Janauskaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.