Lietuvoje

2018.06.05 17:49

Pareigūnai tiria Šiaulių banko paskolą V. Romanovui

ELTA 2018.06.05 17:49

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas vykdo ikiteisminį tyrimą dėl Šiaulių banko išduotos paskolos žlugusio Ūkio banko akcininko Vladimiro Romanovo bendrovei. Įtarimai pareikšti Šiaulių banko darbuotojams.

„2012 metais, iki Ūkio banko bankroto paskelbimo, su V. Romanovu susijusiai bendrovei bankas išdavė kreditą, kurio grąžinimui užtikrinti buvo taikyta nekilnojamojo turto hipoteka. Šiuo metu kredito sutartis yra pasibaigusi, ir tai jokios įtakos banko veiklos rezultatams neturės“, – teigiama pranešime.

Pasak pranešimo, tiriami ir su V. Romanovu susiję fiziniai asmenys.

Anot Šiaulių banko pranešimo, pareigūnai pareiškė įtarimus keliems banko administracijos darbuotojams. Įtarimai galimai yra reiškiami pagal su V. Romanovu susijusių asmenų ir šiame tyrime įtariamųjų asmenų pateiktus parodymus.

Bankas tikina, kad suteikiant kreditą buvo laikomasi visų reikalavimų.

„Vykstantis procesas neturi įtakos banko veiklos tęstinumui ir kasdieniam darbui. Bankas atitinka visus banko veiklai keliamus reikalavimus ir normatyvus, o prisiimti įsipareigojimai klientams yra ir bus vykdomi. Apie vykstantį tyrimą bankas informavo Lietuvos banką“, – rašoma pranešime.

Anot banko pranešimo, jis tyrimą vertina kaip formalų procesinį teisėsaugos veiksmą. Daugiau informacijos bankas tikina negalintis atskleisti.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas komentarą Eltai pažadėjo pateikti trečiadienį.

Kauno apygardos teismas bankroto bylą Ūkio bankui iškėlė 2013 metų gegužės 2 dieną. Nutartis įsiteisėjo birželio 7 dieną. Iškart po Ūkio banko veiklos apribojimo paskelbimo V. Romanovas išvyko į Rusiją, kur 2015 metais gavo prieglobstį.

Ūkio banko veiklą 2013 metais apribojo Lietuvos bankas. Tuomet jis pripažintas nemokiu ir visam laikui prarado licenciją.