Lietuvoje

2018.06.05 12:21

S. Skvernelis: patyrėme didelį spaudimą įvesti visuotinį NT mokestį

ELTA2018.06.05 12:21

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad pastaruosius metus buvo patiriamas didelis tarptautinių ir vietos ekspertų spaudimas dėl visuotinio nekilnojamojo turto (NT) mokesčio įvedimo, tad Vyriausybės pasiūlytas variantas – palankesnis jautresnių visuomenės narių atžvilgiu.

„Kalbame apie antrą, trečią būstą, kuris tikrai nėra pirmo būtinumo poreikis. Tikrai sulaukėme gana didelio spaudimo iš Tarptautinio valiutos fondo, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, Lietuvos banko įvesti visuotinį NT mokestį. Manau, kad šiandienos du sprendimai – prabangaus būsto mokestis ir nuoseklus perėjimas prie progresyvaus antro būsto apmokestinimo – neskausmingas būdas tai visuomenės daliai, kuri turi vieną gyvenamąjį būstą“, – sakė premjeras.

Jo teigimu, antras ar trečias būstas paprastai skiriamas nuomai, papildomoms pajamoms gauti, dėl to mokesčių mokėjimas šioje srityje esą yra natūralus reiškinys.

ELTA primena, kad mokesčių pertvarkos pakete siūloma pakeisti NT mokesčio bazę ją išplečiant: siekiama 0,3 proc. apmokestinti antrąjį gyvenamą būstą, išlaikant dabar esantį prabangaus būsto apmokestinimą.

Lietuvos banko ekspertams toks siūlymas pasirodė per kuklus. Jų teigimu, yra daug galimybių apeiti tokį mokestį, ir siūlytų visuotinį progresinį NT mokestį, atsižvelgiant į socialiai jautriausias grupes.

Antradienį reformų įstatymų projektų paketai teikiami Seimui. Įstatymai įsigalios, jeigu jiems bus pritarta Seime. Ministrų kabinetas to tikisi šioje Seimo pavasario sesijoje, tačiau daug parlamentarų tuo abejoja. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.