Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.05 12:30

Premjeras tikisi liberalų paramos reformoms, pastarieji apsispręs po savaitės

BNS 2018.06.05 12:30

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime paramos, priimant ministrų kabineto siūlomas mokesčių, pensijų sistemos bei kitas reformas. Frakcijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas sako, kad nuomonę apie reformas liberalų gretose bus suformuotą kitą savaitę.

Jis po susitikimo su frakcija sakė, jog siūlomi mokestiniai pakeitimai iš esmės atitinka liberalų nuostatas.

„Aš pas liberalus atėjau, nes matau galimybę (gauti paramą – BNS), kadangi kalbame apie mokesčius ir tai atitinka daugelį jų ideologinių nuostatų. Mes nekalbame apie mokesčių drastišką kėlimą. Matau, kad kalbame apie mūsų ekonomikos konkurencingumą ir darbo naštos apmokestinimo mažinimą“, – antradienį žurnalistams teigė S. Skvernelis.

Jis teigė nematantis tikslo paramos ieškoti pas konservatorius. 

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas BNS sakė, jog ji kitą savaitę apsispręs, ar palaikyti reformas, nes kol kas vieningos nuomonės liberalai dar neturi.

„Niekada nebūna taip, kad viskas patinka arba viskas nepatinka. Yra priimtinų dalykų, pavyzdžiui, „Sodros“ lubų mažinimas, įmokų mažinimas iš „Sodros“. Visas bendras paveikslas, man atrodo, neužtikrina socialinės gerovės augimo ateities, ekonomikos augimo“, – sakė E. Gentvilas.

E. Gentvilas teigė nesantis patenkintas, kad ministrų kabinetas reformoms pritarimą Seime tikisi gauti per mažiau nei mėnesį.

„Nuo Vyriausybės darbo pradžios praėjo pusantrų metų, dabar pateikė ir laužo Seimui rankas per 25 dienas priimti beveik 50 įstatymo projektų“, – BNS sakė frakcijos lyderis.

Jis susitikime su premjeru antradienį sakė pritariantis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko „valstiečio“ Stasio Jakeliūno ir kitų parlamentarų siūlymui iki rudens analizuoti pensijų reformos planą.

Vis dėlto premjeras tikisi, kad pavasario sesijos pakaks visoms reformoms apsvarstyti. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16