Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.04 23:29

Kalnėnų bendruomenė prašo bent dalį buvusios karinės bazės paversti parku

Vilniaus apetitas plėstis kartais tampa galvos skausmu gyventojams. Parduodamos sovietinės Liepkalnio oro kontrolės bazės teritorijoje planuojama statyti namus. Gyventojai prašo, kad bent dalis teritorijos būtų išsaugota kaip parkas, nes visame rajone nėra nė vienos viešosios erdvės, vaikų žaidimų aikštelių, sporto aikštynų.

„Pagal bendrąjį planą Kalnėnuose planuojama, kad bus iki 20 tūkst. gyventojų ir neturime jokio parko, jokios bendros zonos, nieko. Kalnėnų bendruomenėje nėra jokių bendrų vaikų aikštelių, nei futbolo zonos, nei kažkokio parko, tai mūsų bendruomenės nuomone, tai turėtų būti“, – sako Kalnėnų gyventojas Valdemaras Stempkauskas. 

Gyventojai kreipėsi į Vilniaus savivaldybę ir Vyriausybę, kad Kalnėnų bendruomenės reikmėms paliktų dalį buvusios oro kontrolės bazės. Beveik pusė 24 hektarų teritorijos šiandien yra miškas. Čia dar išlikę sovietmečiu asfaltuoti takai, bunkeriai ir keli pastatai. Gyventojai teigia, kad jei savivaldybė padėtų, patys surinktų statybininkų paliktas šiukšles, prisidėtų valant krūmynus.

Plačiau apie tai  – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi