Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.04 15:15

Projektas „Pirmoji kuprinė“: kiekvienas vaikas gali turėti geriausią mokslo metų pradžią

„Tikime, kad kiekvienas vaikas turi teisę į geriausią įmanomą mokslo pradžią“, – tokiu šūkiu save pristato projektas „Pirmoji kuprinė“. Jau antrą kartą organizuojamoje iniciatyvoje planuojama padovanoti pirmąją kuprinę 60 vaikų, kurie auga socialinės rizikos šeimose ir pradės eiti į mokyklą jau šių metų rugsėjį.

„Praėjusiais metais į pirmąją klasę išleidome 30 vaikų iš socialiai remtinų šeimų. Manome, kad viskas pavyko tikrai labai gerai, tad nusprendėme daryti ir šiais metais. Pirmaisiais metais didesnis dėmesys buvo skiriamas vidurio, rytui Lietuvos rajonams, o šiais metais norime plėsti projektą ir koncentruojamės į vakarų, šiaurės rajonus. Šiais metais projektą bus siekiama įgyvendinti Tauragės, Kauno, Šiaulių bei Klaipėdos apskrityse“, – pasakoja Gintarė Šeirytė, projekto „Pirmoji kuprinė“ vadovė.

Anot G. Šeirytės, paruošti pilną kuprinę kainuoja apie 200 eurų: „Ją sudaro visiškai nauja kuprinė, visos reikalingos kanceliarinės priemonės – penalas, spalvotas popierius, aplankalai, nauji pieštukai, akvarelė ir t.t. Taip pat pirmojoje kuprinėje yra sportinė apranga ir bateliai. Jei mokykloje yra uniforma – ja taip pat pasirūpinama, jei nėra – nuperkami kasdieniniai rūbai.“

Iniciatyvos organizatorių teigimu, pirmokai atrenkami bendradarbiaujant su įvairių Lietuvos regionų, kuriuose skurdas, nedarbo lygis ir socialinės problemos šeimose yra didžiausios, socialiniais darbuotojais.

Praėjusiais metais projektas parėmė 7 mūsų Alytaus šeimas. „Džiaugiamės, kad viena iš tų šeimų jau nebėra socialinės rizikos sąraše. Nors tai ir tik mažas lašas, bet labai reikšmingas. Tokiomis iniciatyvomis miestas labai džiaugiasi ir dėkoja savo partneriams“, – sako Sonata Dumbliauskienė, Alytaus m. savivaldybės socialinės paramos sk. vedėja. Šiais metais Alytaus apskrities savivaldybėje – apie 570 pirmokų, apie 10 procentų jų – skurdą patiriantys asmenys.

Visa informacija apie projektą ir apie galimybę prie jo prisidėti – socialiniame tinkle „Facebook“ ir internetinėje svetainėje.

Daugiau apie projektą – laidos įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi