Lietuvoje

2018.06.03 14:50

Per pratybas „Kardo kirtis“ bus perdislokuota 1,5 tūkst. kovinės technikos priemonių

LRT.lt 2018.06.03 14:50

Baltijos šalyse ir Lenkijoje prasideda Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų pratybos „Kardo kirtis 2018“. Jose iš viso dalyvaus apie 18 tūkst. karių iš 19 valstybių. Vienas svarbiausių pratybų elementų – pusantro tūkstančio kovinės technikos priemonių perdislokavimas iš Vokietijos į Lietuvą bei Latviją. Didžiausias technikos judėjimas Lietuvoje numatomas birželio 6–9 dienomis.

Sekmadienį Vilniuje prie Gynybos štabo vyko iškilminga tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2018“ (angl. – Saber Strike 2018) atidarymo ceremonija. Tuo pačiu metu, kaip ir nacionaliniai mokymai „Perkūno griausmas 2018“, vyksiančių tarptautinių pratybų atidaryme dalyvavo JAV Rotacinių pajėgų Europoje vado pavaduotojas brigados generolas Richardas Coffmanas, Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas, rašoma KAM pranešime spaudai.

Rotacinių pajėgų Europoje vado pavaduotojas brigados generolas R. Coffmanas akcentavo, kad nuo 2010 metų organizuojamos pratybos skirtos stiprinti sąjungininkų karių sąveikumą.

„Šiais metais pratybose bus akcentuojamas sąveikos tarp sausumos, jūrų ir oro operacinių pajėgų stiprinimas, taip pat treniruotės su Baltijos šalyse dislokuotomis NATO eFP kovinėmis grupėmis“, – kalbėdamas apie pratybas sakė JAV generolas.

Šiose regioninį saugumo stabilumą stiprinančiose pratybose Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje dalyvaus apie 18 tūkst. karių iš 19 valstybių. Lietuvoje pratybose dalyvaus iki 6600 JAV karių.

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas V. Vaikšnoras pažymėjo, jog pratybos „Kardo kirtis 2018“ suteikia puikią progą Lietuvos kariams ir sąjungininkams treniruotis veikti drauge galimų krizių atveju, taip pat Lietuvai pratybos suteikia puikią galimybę treniruotis atlikti priimančios šalies paramos procedūras.

„Kardo kirtis 2018“ pratybose vienu iš svarbiausių pratybų elementų bus numatomas JAV Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko, kuris dislokuotas Vilsecko mieste Vokietijoje, persidislokavimas. Jo metu apie 3 tūkst. tūkst. JAV karių su virš 1500 kovinės technikos priemonėmis dviem maršrutais persidislokuos iš Vokietijos į Lietuvą bei Latviją.

JAV kariai planuoja sustoti miestuose ir visuomenei pademonstruoti turimus pajėgumus – techniką, ginkluotę ir ekipuotę. Didžiausias technikos judėjimas Lietuvoje numatomas  birželio 6–9 dienomis, kuomet iš Lenkijos per Kalvarijos ir Lazdijų pasienio punktus technika per Lietuvą civiliniais keliais atvyks į pratybų vietas.

Vienas iš išskirtinių šių metų pratybų elementų vyks birželio 13 dieną – bus vykdoma persikėlimo per Nemuną operacija, kurios metu šalia Kulautuvos miestelio (Kauno raj.) JAV Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko technika bei kariai taktiškai persikels per upę.

Visos šiuo metu Lietuvoje vykstančios nacionalinės ir tarptautinės pratybos yra pabrėžtinai gynybinio pobūdžio, su tikslu rengtis užtikrinti šalių suverenitetą.