Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Varšuvos Karalių rūmuose pristatytas Lietuvos pirmininkavimas ES

Rūta Lankininkaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Lenkijoje, Karalių rūmuose, paskelbti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetai, o Lietuva prisistatė kaip moderni ir kurianti šalis.

Lenkijoje, Karalių rūmuose, paskelbti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetai, o Lietuva prisistatė kaip moderni ir kurianti šalis.

Varšuvos Karalių rūmuose Lietuvos pirmininkavimo pradžios iškilmėse  Lenkijoje reziduojantys diplomatai, Lenkijos valdžios atstovai, lietuvių bendruomenė stebėjo Justės Janulytės kūrinį violončelių kvartetui,  šviesos ir cilindrų instaliaciją „Smėlio laikrodžiai“.

Lietuva – pirmoji iš trijų Baltijos šalių pirmininkauja ES Tarybai ir, pasak Lietuvos diplomatų, tai nemažas iššūkis.

„Atsiveria naujos galimybės pateikti save. Manau, kad dauguma ambasadorių, diplomatinio korpuso atstovų tai pamatė pirmą kartą, ir mes pasirodėme kaip moderni, šiuolaikiška valstybė. Tokia valstybė pirmininkauja Europos Sąjungai, tai yra puiku“, – sakė Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė.

Lietuvai pirmininkaujant ypač svarbūs finansinės disciplinos, jaunimo nedarbo, energetinio saugumo, Rytų partnerystės klausimai. Lenkijos politikai palaikymą Lietuvai žada.

„Mes esame kaimynai. Lietuvoje gyvena daug lenkų, ir geografiškai esame artimi. Tai labai simboliška, nes mes irgi neseniai pirmininkavome. Tikimės Lietuvos aktyvios politikos sprendžiant prioritetinius –  energetinės nepriklausomybės, šalių ekonomikos augimo ir finansinio stabilumo – klausimus“, – kalbėjo Lenkijos Seimo Europos komisijos pirmininkė Agnieszka Pomaska.

Lietuvai, pasak Lenkijos politikės, pirmininkauti tenka nelengvu laikotarpiu – likus mažiau nei metams iki Europos Parlamento rinkimų ir Europos Komisijos darbo ciklo pabaigoje, kai išauga priimamų ES teisės aktų skaičius.

Lenkijos sostinės gatvėse varšuviečių LRT televizijos naujienų tarnyba klausė, ar jie žino, kad Lietuva nuo liepos pirmininkauja ES Tarybai. Pusė apklaustųjų atsakė, kad taip.

„Žinome Lietuvą, tai puiki šalis, ten gyvena puikūs žmonės. Todėl tikime, kad Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai viskas bus gerai“, – teigė kalbintas vyriškis.

„Lenkijai lemta būti su Lietuva sąjungoje kartu. Taip buvo ir anksčiau, kai egzistavo Lenkijos–Lietuvos Respublika – esame istoriniai kaimynai“, – sakė praeivė.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu Lenkijoje bus surengta daugiau nei 20 lietuviškų koncertų, parodų, spektaklių.