Lietuvoje

2018.06.02 16:40

Perlaidotas kunigaikščių palikuonis M. J. H. Giedraitis

Molėtų rajono Videniškių bažnyčioje, kunigaikščių Giedraičių giminės kriptoje, iškilmingai perlaidota urna su 21 kartos giminės palikuonio, Molėtų rajono garbės piliečio Mykolo Jono Henriko Giedraičio pelenais.

Gimęs 1929-aisiais, sovietų saugumo su šeima buvo ištremtas į Sibirą, vėliau emigravo į Didžiąją Britaniją, kur baigęs mokslus susidomėjo istorija, savo giminės geneologija, daug prisidėjo prie kunigaikščių Giedraičių atminimo įamžinimo Lietuvoje.

Finansavo archeologinius tyrinėjimus ir istorinių paminklų restauravimą Giedraičiuose, paminklų statybas, Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekai perdavė asmeninę knygų kolekciją ir Giedraičių šeimos archyvą.

Kitą – vieną garsiausių šios giminės atstovų – Mykolą Giedraitį, žmonių vadintą Palaimintuoju, XV amžiuje gimusį Videniškiuose ir palaidotą Krokuvoje, dar šiemet ketinama beatifikuoti.

„Tai giminė, kuri net nuo pagoniškų laikų išsaugojo kunigaikštišką titulą ir yra viena iš labai net nedaugelio tradicinių Lietuvos didikų giminių, kuri neišmirė ir pasiekė šiuos laikus. Didžiausias M. J. H. Geidraičio pasiekimas – akademinė knyga apie senųjų Lietuvos valdovų ir kunigaikščių ankstyviausią istoriją“,– sakė istorijas Prof. dr. Rimvydas Petrauskas.