Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.02 08:54

Karščiai trikdo net gydytojų darbą: sugedo kondicionieriai, nukelta dalis širdies operacijų

Įsisiūbavę karščiai trikdo net ir chirurgų darbą. Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos pastate sugedo šaldymo įrenginio valdymo prietaisas–plokštė, todėl nuo praėjusios savaitės minimos klinikos operacinėse planinės operacijos yra pristabdytos. Į 15min kreipėsi kaunietis, kurio artimasis širdies operacijos laukia jau keletą savaičių.

„Mano artimas žmogus buvo paguldytas į kardiologijos skyrių Kauno klinikose. Savaitę laiko buvo daromi tyrimai. Nuspręsta atlikti širdies operaciją. Dėl komplikacijų jos reikėjo šiek tiek palaukti. Skyriaus vedėja teigė, kad operacija bus atlikta netrukus, bet vėliau informavo, kad operacinėse neveikia kondicionieriai, todėl operacijos neatliekamos.

Praėjo jau trys savaitės. Patikino, kad galbūt po dviejų savaičių bus atlikta operacija. Kondicionieriams sutvarkyti turi būti paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas. Ar gi neabsurdiška? Ar kad neatliekamos vienos svarbiausių operacijų dėl kondicionieriaus gedimų niekam nėra įdomu?“, – retoriškai klausė į 15min besikreipęs skaitytojas Vytautas.

Kauno klinikų atstovė spaudai Karolina Vaikšnoraitė patikino, kad iš tiesų Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos pastate sugedo šaldymo įrenginio valdymo prietaisas–plokštė, todėl nuo praėjusios savaitės minimos klinikos operacinėse planinės operacijos yra pristabdytos. Tiesa, skubios operacijos, anot jos, yra atliekamos, būtinoji pagalba pacientams šioje klinikoje yra užtikrinama.

„Nepataisomai sugedus valdymo plokštei buvo nedelsiant reaguota ir susisiekta su įrenginio gamintojais Italijoje, užsakyta nauja plokštė, kuri artimiausiu metu bus atsiųsta į Kauno klinikas. Gamintojai, suprasdami šios plokštės svarbumą ligoninei, nieko nelaukdami pradėjo gamybos procesą. Atsiprašome pacientų už nepatogumus“, – teigė K. Vaikšnoraitė.

Jos teigimu, 2006 metais klinikos pastatas buvo suprojektuotas ir įrengtas su vienu šaldymo įrenginiu, kuris veikė kiekvieną dieną ir didelių gedimų užfiksuota nebuvo. Po šio gedimo imtasi priemonių ir nedelsiant planuojama sumontuoti rezervinę oro vėsinimo mašiną, kuri tokiais atvejais būtų operatyviai panaudojama ir darbas operacinėse nenutrūktų.

Iš viso Kauno klinikose yra 72 dieną dirbančios operacinės, iš jų – 10 budinčių, visą parą dirbančių operacinių. Jose, Kauno klinikų atstovės teigimu, veikla nėra sutrikusi ir darbai vyksta toliau. Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikoje esančiose naujai įrengtose hibridinėse operacinėse šaldymo įrenginys taip pat vėsina ir operacijas galima atlikti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi