Lietuvoje

2018.06.01 17:34

Tarptautinę vaikų gynimo dieną vaikai šventė programuodami

LRT.lt 2018.06.01 17:34

Pirmosios Lietuvoje nemokamos kūrybinių technologijų akademijos „Sourcery for Kids“ auklėtiniai atšventė Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir mokslo metų pabaigą. Renginyje dalyvavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, tokios iniciatyvos – puikus pavyzdys, kaip jaunas skaidrus verslas suteikia šimtams vaikų galimybę atrasti užsiėmimų prasmę ir kūrybos džiaugsmą, išmokti naujų dalykų, tokių kaip programavimas, pasirengti būsimiems iššūkiams. Tai – investicija į visos valstybės ateitį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvai reikia tokių įmonių su visai kita verslo kultūra nei ta, kurią atsinešėme iš praeities. Jauni žmonės su nauja vakarietiška patirtimi, ateinantys ne pasinaudoti valstybės ištekliais, o rodantys didelę socialinę atsakomybę, yra verti palaikymo.

Programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų vaikus mokanti akademija – išskirtinis socialinės verslo atsakomybės pavyzdys. Jungtinėse Amerikos Valstijose lietuvių emigrantų įkurta, o vėliau ir Lietuvoje pradėta vystyti IT įmonė inicijavo nemokamą programavimo ir kūrybinių technologijų akademiją vaikams. Šiemet pirmąjį sezoną baigė daugiau nei 400 7–12 metų vaikų visoje šalyje. Ilgalaike iniciatyva siekiama, kad technologinis raštingumas būtų kuo plačiau prieinamas šalies vaikams, ypač regionuose, ir tiems, kurie patiria socialinę atskirtį.

Beveik pusė akademijos auklėtinių – iš sunkumus patiriančių šeimų. Akredituota neformalaus švietimo programa leidžia žengti pirmuosius žingsnius mokantis programavimo ir kartu skatina kūrybiškumą, savarankiškumą, kitus įgūdžius. Tikimasi, kad tai padės vaikams apsispręsti ir renkantis profesiją ateityje. Su šia iniciatyva įmonė prisijungė ir prie prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Įmonės įsteigta akademija užtikrina ne tik prasmingą užimtumą šimtams šalies vaikų, bet ir siekia spręsti IT specialistų trūkumo problemą. Vienas iniciatyvos tikslų – per 10 metų Lietuvoje dešimteriopai padidinti studijuojančiųjų šios srities mokslus skaičių.

Tyrimų duomenimis, šiuo metu šalyje dirba daugiau nei 22 tūkst. IT specialistų, tačiau jų itin trūksta – iki 2020 m. šalies IT sektoriaus įmonėms papildomai reikės 13,3 tūkst. specialistų ir tai yra daugiau nei pusė, kiek yra dirbančių šiandien.