Lietuvoje

2018.06.01 15:41

Seimo narys K. Masiulis LRT siūlo neberodyti loterijų

lrytas.lt, LRT.lt2018.06.01 15:41

Seimo narys Kęstutis Masiulis įregistravo įstatymo pataisą, uždrausiančią LRT transliuoti azartinius lošimus. Anot jo, tai neatitinka nacionalinio transliuotojo misijos skleisti kultūrinę, socialinę ir šviečiamąją informaciją.  

„Nors LRT gauna finansavimą iš valstybės biudžeto ir jie pažadėjo, kad neberodys reklamos, tačiau vis tiek transliuoja „Keno loto“ ir „Jėga loto“ lošimus. Abejoju, ar tokie lošimai turi didelę pridėtinę vertę visuomenei. Juk absoliuti dauguma žmonių nieko iš to nelaimi ir geriau tuos pinigus panaudotų kilnesniems tikslams“, – teigia parlamentaras.

Šiemet iš valstybės biudžeto LRT numatyta skirti 39 mln. eurų. „LRT yra uždrausta rodyti azartinių lošimų reklamą, uždrausta organizuoti lošimus, bet neuždrausta transliuoti. Tai jie tai ir daro. Mūsų šalyje jau taip yra, kad kol juodu ant balto neužrašyta, tai patiems valstybės pareigūnams nepavyksta susimąstyti, ar lošimai atitinka nacionalinio transliuotojo misiją skleisti kultūrinę, socialinę ir šviečiamąją informaciją“, – sako K. Masiulis.

Jeigu Seimas pritars, įstatymas įsigaliotų 2019 m. sausio 1 d.

Komentuodamas K. Masiulio siūlymą „Olifėjos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Kazlauskas sakė, kad įmonė dalyvaus visose būtinose diskusijoje.

„Kol kas neturėjome galimybės įsigilinti į pasiūlymo priežastis. Būtinai dalyvausime diskusijose dėl įstatymo pataisos ir pateiksime Seimo nariui reikalingą informaciją apie „Keno“ ir „Jėgos“ loterijas. Reikia atkreipti dėmesį, kad rengiamos loterijos nėra azartiniai lošimai – Lietuvoje šie žaidimai atskirti ir reguliuojami atskirais įstatymais. Viena iš loterijų organizavimo ir dalyvavimo jose paskatų kaip tik ir yra kilnūs tikslai. Dalyvaudami loterijose žmonės 8 proc. bilieto vertės skiria labdarai ar paramai. „Olifėja“ šias lėšas skiria Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, jomis iš esmės finansuojamas šalies olimpinis judėjimas. Loterijų dalyviai žino žaisdami prisidedantys prie sporto rėmimo ir jiems tai yra svarbu.

Pernai tokia „Olifėjos“ parama sportui sudarė 6,1 mln. eurų. Dar 2 mln. LTOK gavo kaip „Olifėjos“ akcininkas“, – rašoma D. Kazlausko pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.