Lietuvoje

2018.06.01 15:17

Vilniuje dėl užsidegusios lempos Santaros klinikose evakuoti žmonės

15min.lt 2018.06.01 15:17

Penktadienį priešpiet pranešta apie gaisrą Santaros ligoninėje.

A korpuso 11 aukštų pastate degė 3 aukšto ligoninės lubos. Šiame aukšte įsikūrę du kardiologijos skyriai.

Į įvykio vietą atvyko 6 ugniagesių autocisternos ir autokopėčios, greitosios pagalbos medikai, tačiau didelio pavojaus nebuvo.

Pirminiais duomenimis, ligoninėje degė lempa, ją užgesino darbuotojas iki atvykstant ugniagesiams.

Vis dėlto ugniagesiai apžiūrėjo patalpas, jas išvėdino ir įsitikino, kad klinikose išties saugu.

Santaros klinikos informavo, kad penktadienį Intervencinės kardiologijos ir rentgenochirurgijos skyriaus vienoje iš lempų, esančių koridoriuje, įvyko gedimas.

Nuo žiežirbų ėmė rūkti linoleumas. Iš karto suveikė priešgaisrinės signalizacijos davikliai.

„Mūsų klinikų darbuotojai yra pasirengę įvairioms ekstremalioms situacijoms, todėl buvo greitai ir pagal procedūras sureaguota. Pavojaus pacientų bei darbuotojų gyvybei ir sveikatai nekilo. Evakuacijos neprireikė“, – kalbėjo laikinai einantis VUL Santaros klinikų generalinio direktoriaus pareigas prof. Juozas Raistenskis.

Kardiologijos ir angiologijos centro vadovas prof. Audrius Aidietis sakė, jog skyriuje įvykio metu buvo 30 pacientų. Greitai suvaldžius situaciją, pacientų palatos ir skyriaus patalpos buvo išvėdintos. Pasekmės likviduotos mažiau nei per valandą. Tiek skyriaus, tiek ligoninės darbas dėl kilusios situacijos nesutriko.

9 aukštų A korpuse veikia Kardiologinės reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius, du kardiologijos skyriai, Reumatologijos skyrius, Neurologijos skyrius, Vidaus ligų diagnostikos skyrius, Endokrinologijos skyrius, Bendrosios hematologijos skyrius, Pulmonologijos ir alergologijos skyrius. Šiuo metu buvo remontuojami du viršutiniai aukštai – 8 ir 9-asis.