Lietuvoje

2013.07.12 16:36

V. Uspaskichas save vadina pirmuoju nepriklausomos Lietuvos politiniu kaliniu

ELTA2013.07.12 16:36

Ketverių metų nelaisvės bausme nuteistas parlamentaras, Darbo partijos (leiboristų) lyderis Viktoras Uspaskichas save lygina su pirmuoju nepriklausomos Lietuvos politiniu kaliniu.

Ketverių metų nelaisvės bausme nuteistas parlamentaras, Darbo partijos (leiboristų) lyderis Viktoras Uspaskichas save lygina su pirmuoju nepriklausomos Lietuvos politiniu kaliniu.

Po penktadienio teismo verdikto, kuriuo jis pripažintas kaltu, V. Uspaskichas sakė, kad paskirtoji bausmė per griežta ir jis yra nekaltas, jis vienas negalėjo turėti naudos ar vadovauti.

„Tikiuosi, kad apeliacija kitaip įvertins. (...) Bausmė per griežta, tikiuosi aukštesnės instancijos, didesnės kvalifikacijos turintys žmonės, nebijantys politinio spaudimo, priims kitokį sprendimą“, – po teismo posėdžio žurnalistams sakė politikas.

Pasak jo, įtakos teismo sprendimas koalicijai neturės, nes Darbo partijos (leiboristų) atžvilgiu byla nutraukta.

„Kaip dirbo (koalicija – ELTA), taip ir dirbs“, – sakė V. Uspaskichas.

Parlamentaras aiškino, kad teismas patyrė politinį spaudimą, tačiau, kokie politikai jį darė, neįvardino. Politikas žadėjo kreiptis į žmogaus teises ginančias Europos Sąjungos organizacijas, vyriausybes.

„Šioje vietoje yra grynai politinis susidorojimas. Matyt, teisėjai neatlaikė spaudimo. Man gaila, kad kai kurie aukšti vadovai ar oponentai labai nori, kad šita byla keliautų po pasaulį ir Lietuva atrodytų nelabai geroje šviesoje. Pažeidimų labai daug, mano pareiga yra gintis. Šiandienos nuosprendis yra toks, kad Lietuva pirmą kartą po Lietuvos nepriklausomybės (atkūrimo – ELTA) turi pirmą politkalinį“, – teigė jis.

V. Uspaskichas kol kas sakė neprašys politinio prieglobsčio kitose valstybėse, lauks aukštesniojo teismo sprendimo. Be to, teismo sprendimas V. Uspaskicho neatbaidė nuo politikos.

„Dabar galiu pasakyti, kad jie paliko mane politikoje ir man teks dalyvauti ir bendrauti su jumis (žurnalistais – ELTA) artimiausius 10–15 metų“, – juokavo „darbiečių“ lyderis. Pasak jo, dalyvavimas Europos Parlamento rinkimuose – ateities klausimas, nors pripažino turėjęs norą rudenį trauktis iš politikos, Seimo.

„Bet dabar tokia situacija mane sulaikė. Matyt, jeigu nebus V. Uspaskicho politikoje, tai reikės sugalvoti kitą Uspaskichą, nes nebus priešpriešos politinėje arenoje, politika nebus spalvinga, įdomi“, – konstatavo V. Uspaskichas.

Išskrenda į šventę Rusijoje

Po teismo nuosprendžio nepraėjus nė parai Viktoras Uspaskichas dar šiąnakt išskrenda į Rusiją. Politikas tikina, kad slapstytis neketina, o tėviškėje – Rusijos Urdomos srityje tautiečiams turi surengti šventę, kuria jis rūpinasi daugelį metų, skelbia lrytas.lt.

„Jau 15 metų iš eilės rašau scenarijų, antrą dalį pats vedu“, – gyrėsi V. Uspaskichas. V. Uspaskichas tikino, kad tėviškėje švęs liepos 20-ąją, ir greitai sugrįš į Lietuvą.

Primename, kad Vilniaus apygardos teismas (VAT) penktadienį teisiamus Darbo partijos (leiboristų) atstovus – parlamentarą Viktorą Uspaskichą, Seimo vicepirmininką V. Gapšį ir Seimo narę Vitaliją Vonžutaitę bei finansininkę Mariną Liutkevičienę pripažino kaltais.

Teismas skyrė V. Uspaskichui 4 metų laisvės atėmimo bausmę atliekant pataisos namuose. Kalta pripažinta ir V. Vonžutaitė – jai skirti treji metai nelaisvės.

V. Gapšys taip pat pripažintas kaltu ir nuteistas 35 tūkst. 700 litų bauda. M. Liutkevičienei taip pat skirta bauda. Ji nuteista vieneriems metams.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius