Naujienų srautas

Lietuvoje2018.06.01 12:00

Prasideda didžiausios šalies istorijoje nacionalinės pratybos

Prasideda didžiausios šalies istorijoje nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas 2018“. Dvi savaites truksiančiuose mokymuose Lietuvos ginkluotosios pajėgos tiek savarankiškai, tiek su NATO sąjungininkais treniruosis vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotos gynybos operacijas.

Pasak kariuomenės atstovų, tiek šiuo metu, tiek artimiausiu metu Lietuvoje vyks net kelios karinės pratybos, kurių esminis tikslas – Lietuvos ir regiono saugumo užtikrinimas.

Gynybos štabo viršininko, generolo, majoro Vitalijaus Vaikšnoro teigimu, visos vykstančios pratybos yra pabrėžtinai gynybinio pobūdžio, jų tikslas – rengtis užtikrinti šalių suverenitetą.

Penktadienio naktį Lietuvos kariuomenės vado įsakymu visuose kariniuose vienetuose paskelbta aukštesnė kovinė parengtis – gavę iškvietimo signalą į savo dalinius visoje Lietuvoje rinkosi kariai. Parengties lygio pakėlimu prasidėjo didžiausios Lietuvos istorijoje nacionalinės pratybos „Perkūno Griausmas 2018“, rašoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime.

Penktadienį nuo 8 val. ryto prasidėjo ir mobilizacinis pratybų etapas – į tris įsteigtus šaukimo punktus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje atvyks iš anksto kviesti rezervo kariai – gegužės viduryje kvietimus atvykti į mokymus „Perkūno griausmas 2018“ gavo 2000 rezervistų.

Ateinančias dvi savaites Lietuvos ginkluotosios pajėgos tiek savarankiškai, tiek ir su NATO sąjungininkais treniruosis vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotos gynybos operacijas. Pirmuosiuose šių pratybų etapuose Lietuvos kariuomenė kartu su kitomis ginkluotosioms pajėgoms priskiriamomis valstybės institucijomis treniruosis šalies gynybos ir kitas operacijas vykdyti savarankiškai – be sąjungininkų paramos. Vėliau, į Lietuvos Respubliką atvykus kitų NATO šalių pajėgoms, bus treniruojamasi vykdyti operacijas kartu su sąjungininkais.

I. Budzeikaitės nuotr.

Mokymuose dalyvaus Lietuvos kariuomenės padaliniai ir kitos Lietuvos Respublikos ginkluotosioms pajėgoms priskiriamos Vidaus reikalų ministerijai pavaldžios institucijos ir civilinės organizacijos. Pratybose taip pat dalyvaus NATO sąjungininkai – Vokietijos vadovaujamos NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų kariai, taip pat Portugalijos rotacinių pajėgų padalinys.

Iš viso pratybose „Perkūno griausmas 2018“ dalyvaus iki 9000 karių ir kitų institucijų atstovų.

Penktadienį prasidedančiose pratybose „Perkūno griausmas 2018“ dalyvaus iki 9000 karių ir pareigūnų bei NATO sąjungininkų – Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir Portugalijos atstovų.

Artimiausiomis dienomis per šalį taip pat judės ir karinės transporto priemonių kolonos. Didžiausias judėjimas laukiamas birželio 6–9 dienomis, kai vyks Jungtinių Valstijų Sausumos pajėgų pulko persidislokavimas. Jo metu apie 3000 karių su 1500 kovinės technikos vienetų persidislokuos iš Vokietijos į Baltijos šalis ir Lenkiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi